8669351886_dc69553c6b_kPrzy każdej operacji podnoszenia należy unikać ruchomych lub nierównych terenów podczas próby podniesienia lub opuszczenia ładunku o określonej masie

Przy każdej operacji podnoszenia należy unikać ruchomych lub nierównych terenów podczas próby podniesienia lub opuszczenia ładunku o określonej masie. Czasami jednak może to być nieuniknione i w tym scenariuszu musisz podjąć niezbędne środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo operacji. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak pracować z dźwigami i wykonywać bezpieczne operacje podnoszenia, na ruchomym lub nierównym terenie.

Co to jest ‘trudny’ teren?

Szorstkie i nierówne tereny mogą być na przykład pokryte sypkim materiałem, jak małe kawałki żwiru, które powodują, że operacja podnoszenia odbywa się na nierówności, a zatem operacja podnoszenia jest mniej bezpieczna i przewidywalna.

Wskazówki bezpieczeństwa do przestrzegania

Chociaż podnoszenie ładunku na ruchomym lub nierównym terenie może być niebezpieczne, istnieją porady, których można przestrzegać, aby zadanie było tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Ta rada jest niezbędna podczas pracy z żurawiami (w tym dźwig hds) na nierównym terenie i jest następująca:

– Jeśli twój sprzęt ma kółka, upewnij się, że masz włączone hamulce przez cały czas. Przykłady maszyn wykorzystujących koła obejmują mobilne suwnice, które mogą podnosić ładunki o masie do 5000 kg włącznie.

– Przestrzegaj wszystkich przepisów określonych w regulacjach urządzeń do podnoszenia i urządzeń podnoszących. Te ważne wytyczne nakładają obowiązki na osoby, które obsługują urządzenia dźwigowe w środowisku przemysłowym. Obejmują one regularną kontrolę sprzętu, oznaczanie sprzętu bezpiecznym ładunkiem roboczym i staranne planowanie pracy.

– Upewnij się, że obszar jest oczyszczony z gruzu w największym możliwym stopniu, ponieważ może to utrudnić działanie i być potencjalnie niebezpieczne. Oczywiście, ta rada odnosi się do każdej operacji dźwigowej, nie tylko tych, które występują na nierównym terenie.

– Ograniczaj ilość towaru, z jaką pracujesz na tym terenie, a także ciężar podnoszonych przedmiotów. Operacje podnoszenia wykonywane na nierównym terenie są znacznie bardziej niebezpieczne niż operacje podnoszenia wykonywane na płaskim terenie, dlatego należy wykonywać tylko najważniejsze zadania.

– Upewnij się, że wszyscy pracownicy zaangażowani w operację są w pełni chronieni i znajdują się w bezpiecznej odległości od sprzętu. Konieczne są dalsze środki ostrożności, aby operacja podnoszenia była tak bezpieczna, jak to możliwe, ponieważ nierówne podłoże jest znacznie bardziej nieprzewidywalne niż płaskie.

Skontaktuj się z firmą King już dziś

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł jest pomocny w kwestii pracy z żurawiem na trudnym lub nierównym terenie. Wykonywanie operacji podnoszenia na nierównym terenie jest o wiele bardziej niebezpieczne niż wykonywanie tego samego zadania na płaskich terenach, ale przestrzeganie zaleceń w tym artykule sprawi, że te zadania będą dużo bezpieczniejsze. Jeśli masz więcej pytań na ten temat, nie wahaj się skontaktować ze specjalistami z firmy King, produkującą i serwisującą urządzenia, takie jak hakowiec, dźwig hds, przyczepy ciężarowe i podłodziowe. Odwiedź stronę internetową www.i-king.pl i poznaj szczegóły oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here