Jak otworzyć zatrzaśnięte kluczyki w aucie i zrobić to bezpiecznie?

2
7207

Awaryjne otwieranie samochodu może sprawić dużo kłopotu, zwłaszcza kiedy zatrzaśnięte kluczyki w aucie są jedynym kompletem, jakim dysponujesz. Jak sobie poradzić w tej sytuacji i otworzyć auto, zwalniając blokadę drzwi? Wybijanie szyby to ostateczność, dlatego przeczytaj nasz artykuł i poznaj ciekawe rozwiązania.

Jak otworzyć zamknięte auto bez kluczyka samodzielnie?

Awaryjne otwieranie samochodów może wydawać się procesem żmudnym i niemożliwym, zwłaszcza jeśli nie masz pod ręką odpowiednich narzędzi lub po prostu nie wiesz, jak to zrobić.

Zatrzaśnięcie kluczyków zdarzyć się może każdemu i to w najmniej oczekiwanym momencie, jednakże można otworzyć drzwi samodzielnie przy pomocy co najmniej 3 prostych technik.

Zanim jednak zaczniesz szukać złotych metod, użyj najprostszej.

Użycie kluczyka zapasowego

Może to oczywiste, ale najszybszym sposobem na otwarcie własnego samochodu jest użycie zapasowego kluczyka. Jeśli Twój komplet został we wnętrzu auta, to po prostu pojedź do domu po zapasowy komplet.

Zatrzaśnięcie kluczyków, kiedy nie masz zapasowego kompletu, nie musi także oznaczać końca świata. Zawsze możesz spróbować jednej z 3 metod, które opisujemy poniżej.

Awaryjne otwieranie samochodu w 3 prostych krokach

Kiedy musisz posiłkować się samodzielnym awaryjnym otwieraniem drzwi samochodu, a nie masz doświadczenia w tego typu czynnościach, to postaraj się najpierw zabezpieczyć lakier samochodu wokół miejsca działania.

Awaryjne otwieranie drzwi samochodu samodzielnie — jak zabezpieczyć lakier?

W zależności od użytej metody użyj sztywnej podkładki lub podłóż gruby materiał w miejscu, gdzie będziesz próbował dostać się do auta.

Dopiero tak zabezpieczone auto, możesz próbować otworzyć.

Na czym polega awaryjne otwieranie drzwi samochodu przy pomocy poduszki?

Najprostszą i szybką metodą awaryjne otwieranie samochodu jest użycie poduszki, która działa na zasadzie poduszki pneumatycznej.

Aby uporać się z problemem i wyjąć zatrzaśnięty kluczyk, w awaryjnej sytuacji odchyl drzwi, podłóż poduszkę pomiędzy ramką drzwi a ramą auta i napompuj ją. W ten sposób bezpiecznie odchylisz drzwi, by móc sięgnąć drucikiem wewnętrzną klamkę lub kluczyki z siedzenia.

Jak otworzyć samochód sznurkiem?

Awaryjne otwieranie samochodu metodą sznurka pozwala na otwarcie drzwi, jeśli masz uchyloną szybę w aucie.

Bez względu na to, czy próbujesz od strony kierowcy, czy po stronie pasażera, musisz wycelować sznurkiem w klamkę od wewnątrz i w ten sposób zwolnić blokadę drzwi.

Metoda otwierania auta na drut

Ta metoda awaryjnego otwierania drzwi samochodu może zastąpić rozwiązanie ze sznurkiem. Jeśli masz pod ręką drut, który możesz zagiąć na końcu w haczyk, to jesteś w domu.

Próbuj odblokować klamkę, a jeśli Ci się nie uda, pozostaje zastanowić się, którą szybę wybić.

Ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu?

Awaryjne otwieranie samochodu może Cię słono kosztować, dlatego warto mieć na uwadze, że wiedza kosztuje wyłącznie czas, natomiast zatrzaśnięte drzwi auta i wezwanie do ich otwarcia fachowca, dużo więcej.

Firmy, które oferują awaryjne otwieranie samochodów, mają zróżnicowane koszty. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu stoi auto, która jest godzina i jaki to dzień tygodnia.

Czasem wezwanie fachowca to mniejszy koszt niż wybicie szyby. Dlatego, zanim podejmiesz jakiekolwiek działanie, a nie masz zapasowego kompletu kluczy, po prostu przelicz, co Ci się bardziej opłaca.

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj