Jakie ubrać spodnie na motocykl?

0
636

Jazda motocyklem wymaga odpowiedniego stroju składającego się z paru elementów. Jednym z nich są spodnie – rynkowa oferta w tym zakresie jest bardzo bogata, więc każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Przy tej okazji pojawia się pytanie: jak wybrać spodnie, które okażą się strzałem w dziesiątkę? Jest kilka kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę

Spodnie na motocykl – dopasuj rozmiar

Najlepsze spodnie motocyklowe to takie, które idealnie leżą na właścicielce lub właścicielu. Powinny zatem być dopasowane pod kątem rozmiaru. Jeżeli będą za luźne lub zbyt ciasne, nie zapewnią komfortu podczas jazdy. W tym przypadku rozmiar dobiera się nieco inaczej niż w przypadku spodni noszonych na co dzień, co wynika z tego, że rozmiarówki firm produkujących odzież motocyklową różnią się od rozmiarówek odzieży noszonej na co dzień. Jeżeli ktoś kupuje swoje pierwsze spodnie na motocykl, powinien dokonać przymiarek w sklepach stacjonarnych – wiąże się to zwykle z przymierzeniem co najmniej kilku par, zanim trafi się na tę odpowiednią.

Spodnie na motocykl – jakie są ich rodzaje?

Ze względu na krój spodnie motocyklowe dzielą się na damskie i męskie. Jeśli natomiast chodzi o materiał, z jakiego zostały wykonane, to podział obejmuje modele tekstylne, skórzane oraz jeansowe. Spodnie skórzane to nieśmiertelna klasyka mająca wśród motocyklistów mnóstwo zwolenników. Nie tylko świetnie prezentują się na ciele, ale przede wszystkim są solidne i wytrzymałe. Gwarantują skuteczną ochronę przed obtarciami, ale medal ma też i drugą stronę. W gorące czy deszczowe dni jazda w nich wiąże się z pewnym dyskomfortem. Kolejną opcją są spodnie tekstylne – lekkie i przewiewne. Są elastyczne i bardzo szybko dopasowują się do ciała – skóra natomiast potrzebuje trochę czasu, aby się ułożyć. Modele tekstylne wyróżniają się nowoczesnym wyglądem, ale trzeba pamiętać, że nie zabezpieczają skóry przed urazami tak dobrze, jak spodnie z wysokogatunkowej skóry. Nie wolno tu też zapomnieć o jeansach motocyklowych – różnią się one od tych noszonych na co dzień, ponieważ są wyposażone w ochraniacze na kolana. Niektóre modele mają dodatkowo protektory na biodra.

Spodnie na motocykl – liczy się jakość

Żaden dbający o własne bezpieczeństwo i wygodę motocyklista nie ma wątpliwości co do tego, że opłaca się kupić spodnie spełniające najwyższe standardy jakościowe. Dainese, PMJ, Aprilia czy Shima to przykłady firm wytwarzających odzież dla motocyklistów. Spodnie sygnowane znaną i sprawdzoną marką to najlepszy wybór.

Spodnie na motocykl – na to zwróć uwagę

Wybierając spodnie na motocykl, koniecznie zwróć uwagę na szwy – powinny być podwójne lub potrójne. Ponadto spodnie muszą mieć protektory kolan i bioder ze stosownymi certyfikatami. Na komfort podczas jazdy niebagatelny wpływ mają też otwory wentylacyjne zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza – ma to szczególne znaczenie w przypadku modeli skórzanych. Niezbędne są też elementy odblaskowe, które sprawiają, że po zmroku czy w trudnych warunkach atmosferycznych lepiej widać motocyklistę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj