Jak chronić lakier bezbarwny ?

2
18118

Lakier bezbarwny to przezroczysta warstwa farby, zazwyczaj malowana na pojeździe w celu ochrony kolorowej warstwy farby pod spodem przed promieniami UV, rdzą oraz skałami i brudem wykopanym z drogi. Lakier bezbarwny może z czasem ulec zużyciu, a także może zostać odłamany w samochodzie przez zanieczyszczenia solne i drogowe. Możesz zabezpieczyć swój przezroczysty płaszcz przede wszystkim przez pranie i woskowanie samochodu.

Zapobieganie uszkodzeniom

 

Trzymaj samochód z dala od słońca, na ile to możliwe. Z biegiem czasu silne promienie UV w bezpośrednim świetle słonecznym mogą zniszczyć przezroczystą powłokę w pojeździe. Gorące światło słoneczne może również otwierać małe „pory” w przezroczystej powłoce samochodu, umożliwiając przedostanie się większej ilości brudu i zanieczyszczeń. Aby chronić przezroczystą powłokę i wydłużyć jej żywotność, zaparkuj samochód w garażu lub w cieniu, gdy tylko jest to możliwe.

Jeśli zaparkujesz samochód na podjeździe, zastanów się nad ustawieniem małej markizy lub osłony, aby nie wpadać w słońce.

Ten typ markizy można znaleźć w większości dużych sklepów z artykułami gospodarstwa domowego.

Natychmiast usuń odchody ptaków z samochodu. Ptasie odchody są bardzo kwaśne. Jeśli pozostaną na przezroczystej powłoce samochodu, mogą ulec erozji i zniszczyć warstwę przezroczystej powłoki lakierniczej. Jeśli zauważysz odchody ptaków na farbie pojazdu, natychmiast spłucz je wodą z węża ogrodowego lub myjką ciśnieniową. Odrobina szamponu samochodowego jest również wskazana w przypadku mocno zabrudzonej karoserii.

Jeszcze lepiej, nie pozwól, aby ptaki zostawiały odchody w samochodzie. Nie parkuj samochodu pod drzewami lub liniami energetycznymi, w których gromadzą się ptaki.

Chroń przezroczysty płaszcz samochodu przed słonym powietrzem. Sól spowoduje korozję wszystkich rodzajów farb samochodowych, w tym lakieru bezbarwnego. Tak więc, jeśli mieszkasz w słonym nadmorskim klimacie, unikaj jazdy samochodem w dni, gdy wiatr wieje słonym strumieniem w głąb lądu. Lub unikaj prowadzenia pojazdu w pobliżu oceanu, aby zachować swój czysty płaszcz.

Jeśli mieszkasz w słonym klimacie, uzyskanie soli w samochodzie może być nieuniknione. W takim przypadku można spłukać samochód wężem po spryskaniu go słonym sprayem.

Unikaj dostawania soku drzewnego do pojazdu. Dla większości właścicieli pojazdów ryzyko zarobienia drzew na samochód jest znacznie niższe niż ryzyko napotkania ptasich odchodów lub słonego powietrza. Jednak sok drzewny jest podwójnym zagrożeniem: sok może wsiąkać w przezroczystą powłokę i bezpośrednio ją uszkodzić, lub może przyciągać kurz i brud i zmuszać te materiały do przezroczystej powłoki.

Więc unikaj parkowania pod lub w pobliżu drzew wypełnionych sokiem, zwłaszcza jeśli wiesz, że istnieją 1 lub 2 gałęzie, które zawsze wydają się gubić soki lub żywicę wprost na podłoże.

Jeśli Twój samochód ma sok drzewny na lakierze, szoruj go delikatnie wodą i czystą, suchą szmatką.

Nałożyć na pojazd środek ochrony bezbarwnej. Wiele firm z branży motoryzacyjnej sprzedaje specjalne produkty chroniące bezbarwną powłokę, które uszczelniają i chronią Twoją przezroczystą powłokę. Aby zastosować produkt, po prostu wcieraj go w przezroczystą powłokę ściereczką z mikrofibry. Postępuj zgodnie ze wskazówkami wydrukowanymi na butelce i zastosuj ochronę bezbarwną mniej więcej tak często, jak myjesz samochód. W każdym dużym sklepie z artykułami motoryzacyjnymi możesz kupić produkty do ochrony przed przeźroczystym lakierem [6].

Nie powinieneś jednak wybierać leczenia „bezbarwnego” w myjni samochodowej. Bardziej skuteczne jest samodzielne nałożenie powłoki ochronnej.

Lub możesz zabrać swój pojazd do profesjonalisty w sklepie detailingowym.

Unikaj zabierania pojazdu przez zautomatyzowaną myjnię samochodową. Zautomatyzowane mycie samochodów czyści samochód, pijąc go wodą z mydłem i szorując za pomocą automatycznego szczotkowania obrotowego. Szczotki te są jednak często ścierne i mogą wcierać brud i kurz do przezroczystej powłoki pojazdu.

Zamiast tego użyj myjni w stylu różdżki do czyszczenia samochodu. Spowoduje to usunięcie brudu i brudu z farby bez zdrapywania lakieru bezbarwnego.

Jeśli szukasz idealnych produktów czyszczących jak i niezawodnych lakierów samochodowych, to bez wątpienia powinieneś odwiedzić stronę internetową kubalakiery.pl – największego dystrybutora lakierów samochodowych i przemysłowych w Polsce wschodniej.

2 KOMENTARZE

  1. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem, aczkolwiek nie tanim, jest oklejenie samochodu folią ochronną, czyli car wrapping. Co o nim myślicie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj