Motocykl od BMW

0
16905

BMW Nineta

Miłośnicy motocykli z lat 70tych na pewno się nie zawiodą. BMW Motorroad z racji 90tej rocznicy powstania ujawniło zdjęcia konceptu motocykla, który wzorowany jest na maszynach z lat 70tych oraz początku lat 80tych. BMW Nineta to oficjalna nazwa motocykla, który jak na razie może zachwycać tylko na zdjęciu.

Nineta to koncepcja, która wiernie odwzorowuje inny motocykl BMW, R 90 S, który został wyprodukowany 1973 roku. Dlaczego akurat ten model? Ponieważ zasłynął ze swojej szybkości i innowacyjności. Jak na lata 70te, R 90 S rozpędzał się do zawrotnych szybkości. Przez wiele lat wiódł prym w świecie dwóch kółek.

Do powstania konceptu przyczyniła się firma Roland Sands Design, która odświeżyła nieco wersję z lat 70tych. Techniką mechaniczną zajęła się firma BMW. Nie wiemy ,jaka jednostka została umieszczona w tym modelu.

Gdzie będzie można zobaczyć na żywo ten cudowny motocykl? BMW postanowiło pokazać koncepcję na targach d’Este Concorso d’Eleganza. Czy motocykl trafi do sprzedaży? To wątpliwe, BMW rzadko spienięża koncepcje i przenosi je na taśmę produkcyjną. Znana marka z Niemiec raczej nie zniszczy swojego wizerunku perfekcyjnej, dopracowanej do idealnej prostoty i funkcjonalności jednym motocyklem, który ma tylko pięknie wyglądać. Dlatego miłośnicy dwóch kółek powinni wrócić na ziemię przy chęci kupna jednośladu od BMW. Zawsze możemy wrócić do zdjęć lub udać się na targi d’Este Concorso d’Eleganza, aby tam obejrzeć Ninetę, która zapewne już nigdy nie ujrzy światła dziennego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj