Folia atermiczna na szybę – co to jest?

1
27671

Ostatnio na rynku motoryzacyjnym pojawiła się usługa oklejanie szyb folią atermiczną, która spowodował nieoczekiwane ożywienie wśród kierowców. Stale rosnący popyt na stworzoną dzięki najnowszym technologiom wielowarstwową (ponad 200 warstw) folie atermiczną jest uzasadniony.

Ostatnio na rynku motoryzacyjnym pojawiła się usługa oklejanie szyb folią atermiczną, która spowodował nieoczekiwane ożywienie wśród kierowców. Stale rosnący popyt na stworzoną dzięki najnowszym technologiom wielowarstwową (ponad 200 warstw) folie atermiczną jest uzasadniony.
Oklejanie szyb oraz ściemnianie szyb samochodowych przyciemniającą folią atermiczną zmniejsza stopień ciepła oraz nagrzania wnętrza pojazdu o 60%, odbija 99,9% promieni UV i 97% promieniowania podczerwonego. Użycie energooszczędnej folii atermicznej pozwala na rzadsze włączanie klimatyzacji, a w efekcie – zmniejszenie zużycia paliwa.

nzauto-6

Folia atermiczna nie ma konkurencji jeśli chodzi o właściwości termoizolacyjne oraz zdolność przepuszczania światła. Odczuwalny komfort w samochodzie, oklejonym folią atermiczną zachowuje się nawet w najgorętsze słoneczne dni. Specjalnie wytworzone materiały zawarte w warstwach energooszczędnej folii atermicznej maksymalnie odbijają tak energię słoneczną, jak i cieplną. Przepuszczalność światła szyby przy tym pozostaje bez zmian. Folia jest zgodna z przepisami drogowymi i spełnia normy krajowe i europejskie.
Wzrost zainteresowania wśród kierowców nową ofertą jest potwierdzona faktem, że folia atermiczna blokuje szkodliwe promienie UV, które powoduje blaknięcie wnętrza samochodu. Folia atermiczna pomaga zachować okazałość i bogactwo kolorów wykończenia wnętrza.
Do niezaprzeczalnych zalet folii atermicznej można zaliczyć brak odblasków i lepszą widoczność kierowcy.
Folia atermiczna jest przezroczysta i wygląda jak fabryczna szyba, a więc można jej użyć do przyciemniania szyby czołowej. Efekt? Poprawa widoczności kierowcy i zapewnienie ochrony przed światłem reflektorów.

nzauto-1

Oprócz polepszonej zdolności przepuszczania światła oraz właściwości termoizolacyjnej folia atermiczna cechuje się lepszą izolacją dźwiękową – takie przyciemnianie znacznie redukuje przenikanie hałasu ulicznego, dźwięków wynikające z szybkiej jazdy, w tym dźwięków silnika.
Folia atermiczna zabezpieczy pasażerów przed odłamkami szkła w przypadku zdarzenia wypadkowego, pozostaną one na folii.
Oklejanie szyb samochodowych przyciemniającą folią atermiczną ma pozytywny wpływ na szyby samochodu, chroniąc je przed pęknięciem, odłupaniami oraz porysowaniami. Korzystaj tylko z usług wysokiej jakości i zlecaj tak ważne zadania wykwalifikowanym specjalistom NZauto.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj