13560688675_5aca339d15_hMożesz zaoszczędzić dużo pieniędzy kupując używane części samochodowe zamiast nowych do naprawy pojazdów

Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy kupując używane części samochodowe zamiast nowych do naprawy pojazdów. Masz duży wybór, od części ze złomowiska, poprzez kupowanie przebudowanych części, które zostały zregenerowane i przetestowane w celu spełnienia oryginalnych specyfikacji wydajności. Internet, warsztaty samochodowe i złomowiska to miejsca, w których można znaleźć używane części.

Mimo że używane części są tańsze niż nowe, nie zawsze ich kupowanie ma sens. Niektóre mają tendencję do znacznego zużycia w czasie użytkowania i w miarę upływu lat, a nawet mogą być niebezpieczne w użyciu jako zamienniki. Które z używanych części samochodowych można bezpiecznie kupić, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy? Oto kilka przykładów.

1. Felgi

Jeśli twoje chromowane felgi na kilkunastoletnim samochodzie stają się nieszczelne z powodu korozji, możesz je wymienić na stare, dobre stalowe felgi. Jeśli chcesz mieć felgi ze stopów lekkich, czasami możesz je znaleźć w zniszczonych samochodach za ułamek kosztów zakupu nowych. Powinieneś tylko upewnić się, że używane felgi nie są zgięte lub skorodowane.

2. Koło zapasowe

Jeśli kupiłeś używany samochód bez zapasowego koła, a nie chcesz kupować nowego za setki złotych, możesz poszukać takowego na złomowisku. Czasem możesz znaleźć koło zapasowe nowsze o kilka lat od samochodu, który kupiłeś!

3. Lusterka

Nie pomyślałbyś, że zepsute lusterko boczne byłoby bardzo kosztowne do wymiany, ale podgrzewane lusterko może kosztować setki złotych, jeśli zdecydujesz się na kupno nowego. Lusterka wsteczne również mogą być drogie, zwłaszcza jeśli mają wyświetlacz kompasu, oświetlenie lub inne funkcje specjalne. Używane lusterka są równie dobre jak nowe i można je znaleźć za mniej niż połowę ceny.

4. Szyby

Jeśli musisz wymienić pęknięte lub zniszczone okno lub szyberdach na samochodzie, zastanów się, czy nie zaoszczędzić trochę pieniędzy, znajdując używane. Nie tylko można zaoszczędzić na szybach okiennych, ale można również znaleźć silniki do okien szybowych, osprzęt i przełączniki szyb o dużej żywotności, które są tanie w porównaniu z nowymi częściami.

5. Skrzynia biegów

Nowa skrzynia biegów może kosztować tysiące złotych. W zależności od wieku samochodu, możesz znacznie obniżyć koszty naprawy i kupić przebudowaną używaną skrzynię biegów zamiast nowej.

6. Opony

Czasami warto kupować zużyte opony, zwłaszcza w przypadku starszego samochodu, który i tak wkrótce nada się jedynie na złom. Inną doskonałą sytuacją, w której można kupić używaną oponę, jest sytuacja, gdy samochód ma starsze opony, a musisz wymienić tylko jeden, która pękła i nie można jej naprawić. Kupując zużyte opony, należy sprawdzić kod wytłoczony z boku opony, aby ustalić datę produkcji. Nawet jeśli opony wyglądają dobrze, ściany boczne stają się kruche z wiekiem i mogą się osłabić, zwiększając ryzyko uszkodzenia.

7. Alternator

Uzwojenia drutu na alternatorze mogą pękać i rozkładać się z upływem czasu, pozostawiając samochód niezdolny do wygenerowania prądu wystarczającego do naładowania akumulatora i pozostawiając cię na środku ulicy, gdy bateria w końcu się rozładuje. Przebudowane alternatory mają stare uzwojenie zastąpione nowym drutem, a regulator napięcia jest testowany i wymieniany w razie potrzeby.

8. Części wewnętrzne

Zużyte części mogą być świetnym sposobem, aby zastąpić fotel samochodowy, dywaniki, kierownicę lub elementy wykończenia wnętrza. Używane części zamienne mogą mieć pewne zużycie, ale prawdopodobnie można je znaleźć w podobnym stanie do reszty pojazdu.

Jeśli szukasz innych niż wyżej wymienione części samochodowych, nie warto kupować ich z drugiej ręki. Na przykład niedrogie części do Volkswagena kupisz w ramach programu Nora – w celu uzyskania szczegółów odwiedź stronę internetową www.programnora.pl.