Masz zamiar wypożyczyć samochód? Sprawdź, o czym pamiętać przed podpisaniem dokumentów

0
13716

Wypożyczenie samochodu, chociaż wielu osobom nadal kojarzy się z bardzo luksusową usługą, na którą stać tylko najbogatszych konsumentów, z dnia na dzień rośnie na popularności. Polacy jeżdżą wypożyczanymi pojazdami na wakacje, weekendowe wypady za miasto, zagraniczne wycieczki, a także w podnóże służbowe. Jeśli wkrótce planujesz skorzystać z usług wypożyczalni samochodów po raz pierwszy, z poniższego artykułu dowiesz się, o czym pamiętać przed podpisaniem dokumentów.

Jakie samochody można znaleźć w wypożyczalniach?

Większość wypożyczalni samochodów w Polsce oferuje bardzo różnorodne modele samochodów. Największe z nich posiadają w swej ofercie zarówno małe auta miejskie, klasy A o ograniczonym wyposażeniu, jak i luksusowe limuzyny lub modele sportowe wysokiej klasy. Ponadto w niektórych wypożyczalniach znaleźć można samochody dostawcze, których wynajem może okazać się tańszy, niż korzystanie z usług firmy transportowej. Jedną z firm posiadających w swej ofercie bardzo wiele modeli samochodów jest wypożyczalnia samochodów w Poznaniu carfree.pl.

Potrzebne dokumenty

Przed podpisaniem umowy najmu auta należy przygotować odpowiednie dokumenty. Zazwyczaj wystarcza prawo jazdy i drugi dokument tożsamości ze zdjęciem, czyli dowód osobisty lub paszport. W niektórych wypożyczalniach wymagane jest również posiadanie karty kredytowej, na której blokowana jest kwota kaucji. Jeśli auto wróci do wypożyczalni w takim samym stanie, w jakim z niej wyjechało, cała kwota będzie znowu dostępna na karcie.

By uniknąć niepotrzebnych nieporozumień, samochód, który mamy zamiar wypożyczyć, powinniśmy bardzo dokładnie obejrzeć. Wszelkie rysy na lakierze, ubytki w tapicerce lub inne usterki powinny zostać opisane w protokole najmu. Wynajmowany pojazd zawsze jest wydawany czysty – zarówno w środku, jak i na zewnątrz, a ponadto zatankowany do pełna. W takim samym stanie powinien zatem wrócić do wypożyczalni. W innym wypadku trzeba się liczyć z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Więcej informacji na temat warunków wypożyczenia auta w Polsce można przeczytać w artykule pt.: „Wypożyczenie samochodu w Poznaniu – kiedy warto się na nie zdecydować?”.

Szerokiej drogi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj