Kombinezon motocyklowy

0
9008

Motocykle to piękna pasja. Żaden inny środek transportu nie zapewni takich wrażeń z jazdy, jakie zapewnia podróżowanie tym pojazdem. Należy jednak pamiętać, że w trakcie jazdy motocyklem Twojego ciała nie chroni nic przed wiatrem, owadami, czy też upadkiem. W związku z tym, wybór dobrego kombinezonu motocyklowego jest równie ważny, co wybór samego motocykla.

Rynek oferuje wiele opcji do przemyślenia. Kombinezony motocyklowe występują w wersjach jedno lub dwuczęściowych i tekstylnych lub ze skóry.

Kombinezon tekstylny

Kombinezon tekstylny, to kombinezon szyty z odpowiednich materiałów, które zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy, jak i w sytuacjach kryzysowych. Jest świetnym rozwiązaniem dla motocyklistów, którzy preferują jazdy turystyczne i czysto rekreacyjne. Nie krępują ruchów, dzięki czemu możesz swobodnie poruszać się poza motocyklem, a na nim czuć się absolutnie bezpiecznie.

Kombinezon skórzany

Kombinezon skórzany, jak sama nazwa wskazuje składa się głównie ze skóry zwierzęcej. Zapewnia ona maksymalną ochronę w razie tarcia. Wraz z odpowiednio umieszczonymi ochraniaczami sprawia, że nie musisz martwić się o swoje bezpieczeństwo. To właśnie decyduje o tym, że jest to ulubiony typ kombinezonów motocyklistów sportowych. Skóra zapewnia bezpieczeństwo, a jej odpowiednia perforacja umożliwia Twojej skórze oddychanie.

Kombinezon jednoczęściowy

Kombinezon jednoczęściowy charakteryzuje się tym, że (co wskazuje sama nazwa) jest nierozdzielany. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest to opcja najbardziej dopasowana do ciała, kombinezon bardzo dobrze przylega, nie ma mowy o luzach. Założenie takiego kombinezonu może być co prawda trudnością, jednak z czasem powinieneś się do tego przyzwyczaić. Na początku jednak, prawdopodobnie będziesz do tego potrzebować pomocy drugiej osoby.

Ten typ kombinezonu jest raczej dla osób, które swoim motocyklem poruszają się po torze wyścigowym. Jazda w nim jest świetna i pozwala na najlepsze połączenie się z motocyklem, jednak wygoda poza nim jest już raczej wątpliwa. Kombinezony te najczęściej są skórzane, by jak najlepiej chronić motocyklistę przed otarciami, które mogą wystąpić w trakcie jazdy po torze.

Kombinezon dwuczęściowy

Kombinezon dwuczęściowy jest już nieco bardziej mobilny i dostosowany zarówno do jazdy, jak i do poruszania się poza motocyklem. Taki kombinezon składa się ze spodni i kurtki, które są ze sobą spinane w pasie w jedną całość. Najczęściej spinane są ze sobą zamkiem błyskawicznym przyszytym odpowiednimi szwami. Założenie takiego kombinezonu jest o wiele łatwiejsze, jednak nadal powinien on dobrze przylegać do twojego ciała, tak by nie było luzów.

Ten typ kombinezonu może być z powodzeniem używany zarówno na torze, jak i podczas rekreacyjnych podróży. Do jazdy sportowej zalecana jest wersja skórzana, która nieco bardziej krępuje ruchy poza motocyklem, jednak na motocyklu nie jest to odczuwalne. Do jazdy rekreacyjnej najlepiej sprawdzi się kombinezon tekstylny, który zapewnia dużą swobodę ruchu i odporność na wiatr i deszcz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj