Komfort marki Citroen na przestrzeni lat podczas Retromobile

Retromobile to jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych skierowanych dla miłośników samochodowej klasyki. To tutaj na początku roku spotykają się kolekcjonerzy starych pojazdów oraz ich miłośnicy, by podziwiać najpiękniejsze modele w historii motoryzacji. Oczywiście na tej wystawie nie może zabraknąć także największych koncernów motoryzacyjnych, które co roku przygotowują własne ekspozycje, by pokazać, jak marka zmieniała się na przestrzeni dziesięcioleci.

Komfort na przestrzeni lat

Podczas tegorocznej edycji Retromobile jedną z ciekawszych wystaw była ta przygotowana przez markę Citroen. Twórcy ekspozycji postawili tutaj przede wszystkim na to, by pokazać odwiedzającym, jak wygodnymi samochodami zawsze były Citroeny. To właśnie komfort stał się wątkiem głównym owej wystawy. Ponadto skupiono się tutaj także, by zaprezentować te samochody, które w dziejach Citroena odegrały szczególną rolę.

Wśród pojazdów, które można tu było oglądać znalazły się między innymi C6 Torpedo, który pochodzi z roku 1931 i był pierwszym samochodem Citroena mogącym pochwalić się silnikiem z sześcioma cylindrami; CX 2400, który z taśmy produkcyjnej zjechał w latach siedemdziesiątych i jako pierwszy na jednym baku pozwalał przejechać z Paryża do Nicei oraz Mehari będący dla wielu symbolem radości czerpanej z podróżowania.