taxi-474199_1280Czy zastanawiałeś się jak długą historię ma zawód taksówkarza? Uważa się, że już w starożytności, gdy władcy podróżowali rikszami i innymi pojazdami napędzanymi ludzkimi siłami korzystali właśnie z usług transportowych – czyli prymitywnych taksówek. Następnie trzeba było czekać bardzo długie lata, aby wsiąść w pierwsze auta napędzane silnikami mechanicznymi – chociaż nawet te pojazdy napędzane przez konie również były prowadzone przez taksówkarzy, chociaż starali się oni trochę inaczej siebie nazywać. Na dobre w XX wieku zawód zaczął zyskiwać popularność i coraz większą grupę konsumentów.

Co prawda w tamtych czasach jeszcze nie myślano jak usystematyzować pracę taksówkarzy, jak to robią w tym momencie wręczając kierowcom licencja taxi Warszawa. Być może wtedy było łatwiej pozostać taksówkarzem, bez egzaminów, bez kursów, bez licencji. Wystarczył samochód, który też nie musiał być naszą własnością, umiejętność prowadzenia i do pracy rodacy! Teraz zasady w Polsce się zmieniły i są niezwykle restrykcyjne. Spowodowane jest to faktem, że taksówkarz to zawód zaufania społecznego – przecież musi doprowadzić nas do określonego miejsca w bezpieczny sposób, nie łamiąc przy tym zasad bezpieczeństwa. Dlatego nic dziwnego, że wprowadzili kurs taxi Warszawa. W ten sposób my – jako klienci mamy pewność, że wsiadając do taksówki będziemy podróżować z osobą zdolną do wykonywania tej czynności.

Jak zdobyć licencję taxi w Warszawie?

Wydawać by się mogło, że uzyskanie licencji to sprawa bardzo prosta i każdy z marszu może się o nią ubiegać. Nie ma większego błędu, ale zaraz Wam wszystko wyjaśnimy. Okazuje się, że aby być kierowcą taksówki nie wystarczy ukończony kurs taxi Warszawa, ale trzeba spełniać szereg wymagań stawianych przez organy władzy. Nie posiadając kompletnych dokumentów, nie ma co nawet starać się o uzyskanie licencja taxi Warszawa, ale do rzeczy!

Idealny kandydat na kierowcę taksówki musi mieć ukończone 21. lat oraz posiadać czynne prawo jazdy. Ponadto, nie może być karany żadnym wyrokiem prawomocnym przeciwko naruszeniu życia, zdrowia czy własności osób trzecich, a błędy młodości niestety lubią się za nami ciągnąć. Posiadając takie predyspozycje, trzeba udać się do lekarza medycyny pracy, który stwierdzi brak jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonywania tego zawodu. Następnie kandydat na kierowcę musi udać się na kurs taxi Warszawa, który zwykle nie trwa dłużej jak dwa dni. Podczas nauki poruszane są tematy bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, taryfikatora, topologii miasta czy zasad poruszania się po drodze. Z takimi informacjami kursant jest kierowany na egzamin. Dopiero 70% poprawnych odpowiedzi pozwala mu na uzyskanie pozytywnego wyniku. Czy już otrzyma licencja taxi Warszawa? Nie! Potrzebny jest jeszcze samochód z ważnymi przeglądami, ponieważ licencja wydawana jest właśnie na pojazd, a nie osobę i na określone miasto. Teraz tylko odpowiednia opłata i można zaczynać pracę marzeń.

To jak? Droga jest łatwa czy wręcz przeciwnie? Może i wymaga przedłożenia wielu dokumentów, ale w każdym zawodzie tak jest!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here