Wideorejestrator w praktyce

0
2548

rejestrator-trasy-kamera-samochodowaRejestrator trasy pozwala na ciągłe nagrywanie sytuacji na drodze. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla zawodowych kierowców. W praktyce w urządzenia te inwestują głównie firmy transportowe i zatrudniające przedstawicieli handlowych.

Wideorejestrator jest obecnie cenionym urządzeniem, niezastąpionym w przypadku kolizji, ponieważ umożliwia udokumentowanie przebiegu ewentualnego zdarzenia i przedstawienie policji materiału dowodowego. Jego posiadanie pozwala także na skuteczne odrzucenie zarzutów w sytuacji bezpodstawnego oskarżenia o przekroczenie dozwolonej prędkości. Kamera może ponadto dokumentować manewry na drodze lub służyć do nagrania trasy, którą możemy później odtworzyć.

Korzyści dla firm

Wyposażenie samochodu firmowego w rejestrator to jednorazowy wydatek gwarantujący wiele korzyści. Nie ulega jednak wątpliwości, że najważniejszą z nich jest bezcenne poczucie bezpieczeństwa. Dobry rejestrator powinien uruchamiać się jedynie w czasie jazdy (dzięki czujnikowi ruchu) i zapewniać nagrywanie w nocy. Przydatną opcją zwiększającą bezpieczeństwo jest ponadto możliwość podłączenia go do ekranu we wnętrzu samochodu, co pozwoli na używanie jako kamery cofania.

Sposób mocowania

Oferta sklepowa zawiera rejestratory z różnymi mocowaniami. Najprostszym z nich, ale najmniej pewnym, jest uchwyt wyposażony w przyssawkę na szybę. O wiele lepiej sprawdzają się jednak uchwyty z zaczepami po obu stronach obudowy. Wybierając kamerę, warto kupić model o szerokim zakresie regulacji ustawień.

Najważniejsze cechy rejestratorów samochodowych

Kamera samochodowa powinna mieć obiektyw szerokokątny, dzięki któremu rejestrowany będzie szeroki wycinek trasy przed samochodem. Zgodnie z informacjami umieszczonymi na stronie http://www.pcworld.pl/news/382490/Wideorejestratory.samochodowe.w.praktyce.html kąt widzenia obiektywu powinien wynosić od 120 do nawet 150 stopni. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest urządzenie filmujące trasę przed i za samochodem.

Ważnym czynnikiem jest automatyczne ustawianie parametrów – rejestrator musi działać bez ciągłego dostosowywania przez użytkownika. Konieczne jest nagrywanie w pętli z funkcją zderzenie. Dzięki niej po wykryciu stłuczki albo hamowania nagrywanie kończy się, a ostatnie minuty filmu są chronione przed nadpisaniem. Do innych przydatnych opcji należy zaliczyć również nagrywanie w podczerwieni i ochronę przed oślepieniem światłami samochodów w nocy. Rejestrator musi zapisywać na nagraniu datę i godzinę, a w przypadku lepszych i droższych modeli zapisywany jest także odczyt GPS.

Ważna jest jakość nagrań

Najtańsze kamery rejestrują wideo o zdecydowanie niskiej jakości, co w konsekwencji prowadzi wprawdzie do ukazania przebiegu zdarzeń, niemniej jednak rozpoznanie na nich tablic rejestracyjnych i twarzy uczestników okaże się znacznie utrudnione. Ceny urządzeń z matrycą HD oferujące znacznie lepszą jakość nagrań zaczynają się od kilkuset złotych.

Warto zainwestować w droższy model rejestratora, ponieważ pozwali on np. na łatwiejsze rozpoznanie sprawcy wypadku. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie www.norauto.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj