7177329301_d8643033ee_oChoć może się to wydawać prostą rzeczą dla ludzi niezwiązanych z końmi, doświadczeni hodowcy wiedzą, że transport koni w przyczepie może być dużym wyzwaniem

Choć może się to wydawać prostą rzeczą dla ludzi niezwiązanych z końmi, doświadczeni hodowcy wiedzą, że transport koni w przyczepie może być dużym wyzwaniem. Tylko pomyśl: zabierasz zwierzę o wadze pół tony do ciemnego, złowieszczego pudełka i oczekujesz, że pozostanie tam przez kilka godzin, podczas gdy będziesz jechał sześćdziesiąt kilometrów na godzinę głośną autostradą. Brzmi nieskomplikowanie? Błąd. Transportowane konie są wyzwaniem, ponieważ wiele rzeczy może pójść nie tak. Czasami jednak musisz przewieźć konia – oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w zapewnieniu jak największego bezpieczeństwa podróży.

1. Ostrożnie z ładowaniem i rozładunkiem

Nie należy lekceważyć strachu konia, przed wejściem do przyczepy. Wiele przestraszonych koni wpadło na swoich opiekunów podczas załadunku lub uderzyło głowami o dach, robiąc sobie krzywdę. Dlatego tak ważne jest, aby przećwiczyć ładunek i rozładunek przed wielkim dniem podróży, w czasie, gdy nie ma stresu ani presji. Podczas ładowania otwórz wszystkie drzwi i spraw, żeby przyczepa jawiła się jako jasne i zachęcające miejsce. Podczas rozładunku nie spiesz się i nie popędzaj zwierzęcia do wyjścia.

2. Planuj z pomocą wyposażenia ochronnego

Niektórzy właściciele decydują się na pokrycie swojego konia sprzętem ochronnym podczas podróży. Sprzęt ten może być przydatny, ale tylko wtedy, gdy z wyprzedzeniem zapoznasz z nim swojego konia. Na przykład, jeśli chcesz chronić nogi konia podczas podróży, ważne jest, aby przyzwyczaić go do ochraniaczy, w przeciwnym razie nowy przedmiot tylko zwiększy jego stres i spowoduje więcej problemów.

3. Zapewnij rozrywkę

Wycieczki samochodowe nudzą nie tylko ludzi, ale mogą też stać się nudne dla koni. Dobrym sposobem, aby pomóc im spędzić milej czas, trzymać się z dala od kłopotów i czuć się mniej zestresowanymi jest zapewnienie żywności. Zawieszenie torby z sianem w pobliżu głowy każdego konia to podstawa.

4. Upewnij się, że pojazd jest w dobrym stanie

Zawsze powinieneś dokładnie sprawdzić zarówno samochód, jak i przyczepę przed podróżą z końmi. Sprawdź opony w samochodzie i przyczepie pod kątem uszkodzeń i prawidłowego ciśnienia. Upewnij się, że szyny i pręty w przyczepie, a także słupki i przegrody, mogą być łatwo usunięte w nagłych wypadkach. Upewnij się, że przyczepa jest prawidłowo zaczepiona i że światła działają prawidłowo. Sprawdź, czy hak holowniczy jest w dobrym stanie. Jeśli potrzebujesz wymiany haka, kupuj jedynie oryginalne akcesoria samochodowe – np. hak do vw caddy – w sklepie internetowym Volkswagena pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl.

5. Prowadź z myślą o koniu

Bez względu na to, ile czasu poświęcasz na upewnienie się, że twój koń i pojazd są gotowe na podróż, nic z tego nie ma znaczenia, jeśli jeździsz nieostrożnie. Podczas holowania przyczepy do przewozu koni ważne jest zachowanie dużej odległości między innymi pojazdami, ponieważ zatrzymanie się zajmuje więcej czasu, a gwałtowne hamowanie to ostatnie, czego potrzebujesz, gdy transportujesz tego typu ładunek.

6. Miej ze sobą zapasy awaryjne

Celem jest unikanie sytuacji awaryjnych, ale zawsze najlepiej jest być nadmiernie przygotowanym. Powinieneś nosić zarówno zestaw pierwszej pomocy dla koni, jak i zestaw przydrożny na wypadek problemów z koniem czy przyczepą.

Transport koni zawsze jest trochę stresujący, ale jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, z pewnością przewieziesz konia z punktu A do punktu B bezpiecznie.

2 KOMENTARZE

  1. dobry hak holowniczy to podstawa przewozu zwierząt i nie tylko 🙂 sam od lat przewoze konie i kupuje haki do citroena w sklepie dobrehaki naprawde dobra solidna robota moje konie sa bezpieczne

  2. też przewoże konie i też korzystałem z oferty dobrehaki.pl naprawde super sklep, łatwy montaż haka holwoniczego i nie ma obaw że coś się stanie, co jak co ale bardzo trudno przewozi się zwierzęta, nie mialem też zadnych problemow w trakcie kontroli policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj