Jeśli chodzi o nowoczesne samochody oraz ich prezentacje, nowinki motoryzacyjne i przede wszystkim robienie dobrego wrażenia, to idealni są w tym Japończycy. Ile stereotypów i złych opinii na ich temat, to jednego nie można im zarzucić – z pewnością nie cierpią na brak kreatywności w tworzeniu kolejnych modeli aut wyposażonych we wspaniałe udogodnienia i przede wszystkim, nierzadko wyglądające jak z przyszłości.

Czołowe marki japońskie takie jak Honda, Isuzu, Mitsubishi czy Subaru na stałe zagościły europejskich drogach, znajdując jednocześnie tyle samo zwolenników jak i przeciwników. Co więc japońscy motoryzacyjni zapaleńcy wymyślili tym razem? Otóż na salonach w Tokio, motoryzacyjnej stolicy samochodów zadebiutować ma prototyp roadstera, który charakteryzować ma się niewielkimi rozmiarami, to Kopen, marki Daihatsu. Co w nich takiego nadzwyczajnego? Przede wszystkim rozmiary, bowiem jest długi na jedyne 3395 milimetrów, szeroki na 1475 i wysoki na 1275! Kwestią wartą wspomnienia jest także napęd, bowiem pochodzi on z silnika o pojemności 660cc, posiadającego aż trzy cylindry i sprytnie połączonego ze skrzynią biegów określaną mianem CVT.

Debiut auta będzie miał dwie odsłony – wyprodukowane bowiem zostały dwie wersje tego samochodu. Wersja tradycyjna RMZ a także XMZ, która charakteryzuje się znacznie bardziej wzmocnionym nadwoziem. Dochodzą słuchy, że pierwsze modele będzie można zakupić już w 2014 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj