Wśród wielu istniejących na rynku motoryzacyjnym typów aut, każdy jest w stanie znaleźć coś, co odpowiada jego preferencjom. Oczywiście wiele zależy od posiadanych przez nas ilości pieniędzy – jeśli mamy ich wystarczającą ilość, świat motoryzacyjny stoi przed nami otworem. Możemy zakupić auto w wersji kombi, hatchback, suv czy sedan. Każdemu podoba się coś innego i każdemu z nas potrzebny jest całkiem inny typ, jednak pewne jest jedno – bez względu na to czy jesteśmy zwolennikami czy też przeciwnikami, istnieje pewien rodzaj aut, które robią wrażenie i przykuwają wzrok czy tego chcemy czy też nie. Takim rodzajem są auta cabrio – popularnie określane u nas kabrioletami bądź autami bez dachu.

Nie da się zaprzeczyć, że liderem w tej dziedzinie jest matka Peugeot. Posiada szeroki wybór aut typu cabrio, a każdy z nich cechuje nie tylko wygoda ale przede wszystkim piękny wygląd. Sylwetka, jakiej pozazdrościć może nam niemal każdy. Tym razem na świeczniku znalazł się nowy wytwór Peugeota – RCZ 1,6 THP – auto, którego sylwetka zdaniem specjalistów przypomina lwa, który przygotowuje się do skoku. Ciekawe porównanie, ale co z kwestiami technicznymi?

Peugeot RCZ 1,6 THP z pewnych aspektach przypomina znajdujące się na rynku od lat Audi TT po liftingu, ale to nie przeszkadza zapaleńcom jazdy bliżej natury. To z całą pewnością sportowe auto, o muskularnej i zwartej sylwetce, które jest idealnym rozwiązaniem dla osób mniej zamożnych, których nie stać na wiodące klasy aut. Auto jest piękne, do 100 kilometrów rozpędza się w 7,5 sekundy a jego średnie zużycie paliwa to jedynie 6,5 litra na 100 kilometrów. Czy potrzeba nam więcej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj