Jeśli mielibyśmy stworzyć listę najbardziej przełomowych samochodów klasy B w historii, to na pewno znalazłoby się na niej Suzuki Swift. Miejski Japończyk (do dziś produkowany w tym kraju) szybko podbił serca głównie Europejek, choć do zachwytów nad tym autem przyznają się również panowie. Najnowsza generacja Swifta cieszy się ogromnym zainteresowaniem w naszym kraju, co jest zasługą kilku bardzo ważnych atutów tego modelu.

Perfekcyjny samochód do miasta

Wiele aut, które są zaliczane do kategorii miejskich, w ostatnich latach urosło na tyle, że coraz gorzej radzą sobie na zatłoczonych ulicach. Wielu ekspertów przewiduje nawet, że wkrótce takie samochody w ogóle przestaną być potrzebne w dobie mody na SUV-y i crossovery. Suzuki zdaje się jednak nie przejmować tymi opiniami i wciąż oferuje nam to, co dobrze znamy i cenimy.

Suzuki Swift broni honoru aut klasy B, w najnowszej odsłonie zachowując kompaktową konstrukcję nadwozia, oferując przy tym zaskakująco dużo miejsca w środku (nawet na tylnej kanapie komfortowo mogą podróżować dwie dorosłe osoby). Taka filozofia projektowania samochodów wydaje się być niemodna, ale jest bardzo praktyczna.

Swift detronizuje konkurencję pod względem walorów użytkowych w warunkach miejskich. Jest zwrotny, dynamiczny, wszędzie się zmieści, a dzięki dodatkowym systemom wspomagającym kierowcę dba również o bezpieczeństwo i komfort parkowania.

Użyteczność to niejedyna zaleta Swifta

Ten samochód jednoznacznie kojarzy się z kreatywnym, bardzo estetycznym designem i ta tradycja została podtrzymana w najnowszej generacji modelu. Japoński mieszczuch bez wątpienia może się podobać, zwłaszcza w dwukolorowym wariancie (inna barwa lakieru na dachu i reszcie karoserii).

Mocną stroną Suzuki Swifta jest niezawodna technologia. Silnik benzynowy 1.2 DUALJET z układem „mild hybrid” gwarantuje więcej niż dobre osiągi, a przy tym bardzo niskie zużycie paliwa – bez trudu da się osiągnąć wynik 5 litrów na 100 kilometrów w ruchu miejskim. Wisienką na torcie jest tradycyjna dla Suzuki niezawodność.

Więcej mocy? Żaden problem

Błędem jest postrzeganie Suzuki Swifta jedynie przez pryzmat wygodnego przebijania się przez miejskie korki. Ten samochód potrafi dać mnóstwo radości z jazdy, szczególnie w wariancie SPORT HYBRID. To najbardziej pożądana wersja tego modelu, która ma wiele do zaoferowania.

Suzuki Swift SPORT HYBRID jest napędzany silnikiem benzynowym 1.4 BOOSTERJET o mocy 129 KM, połączonym z układem „mild hybrid” podnoszącym moment obrotowy podczas ruszania i przyspieszania aż o 50 Nm – to wyraźnie czuć. Auto pierwszą setkę osiąga po zaledwie 9,1 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi 220 km/h.

Swift w wersji SPORT HYBRID wyróżnia się także agresywną stylistyką nadwozia, z dużymi obręczami z lekkich stopów, podwójną końcówką wydechu czy tylnym zderzakiem z dyfuzorem. Warto również zwrócić uwagę na wyraźne obniżenie i poszerzenie sylwetki, co od razu zdradza sportowe ambicje tego samochodu.

Suzuki Swift, również w wersji SPORT HYBRID, zamówisz w salonie autoryzowanego dealera marki – MM Cars w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here