Dobór metody pielęgnacji własnego auta jest uzależniony od preferencji właściciela. Auto detailing rządzi się swoimi prawami, nie obejdzie się przy tym bez profesjonalnych kosmetyków samochodowych. To właśnie dzięki nim kierowcy mogą zadbać o auto własnymi siłami. Kluczowe w tym wszystkim jest to, aby umiejętnie dobrać poszczególne kosmetyki i preparaty. W ten sposób cały proces zostanie wykonany prawidłowo, a lakier nie zostanie uszkodzony.

Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji zewnętrznej strony auta – o czym nie można zapomnieć?

Jedną z podstawowych czynności pielęgnacyjnych w autach jest zadbanie o ich zewnętrzną stronę. Dzięki temu kondycja lakieru ulega zdecydowanej poprawie, a samochód prezentuje się bardzo efektownie. Zewnętrzny auto detailing można przeprowadzić posiadając następujące środki:

  • szampon samochodowy – to właśnie z jego pomocą usuwa się wszystkie poważne zabrudzenia. Charakteryzuje się delikatnością, brakiem agresywnych składników, wydajnością i łatwością obsługi. Wystarczy wymieszać go z odrobiną wody,
  • wosk – doskonała bariera ochronna dla lakieru. Nie osiada na nim kurz oraz nie pojawiają się tam żadne zanieczyszczenia. Lakier nie jest podatny na usterki, a cały samochód błyszczy,
  • preparaty do czyszczenia felg – usuwają brud pochodzący z drogowego pyłu i klocków hamulcowych.

To właśnie z pomocą tych trzech kosmetyków zewnętrzna strona auta będzie efektowna i schludna. Wszystkie niezbędne kosmetyki dostępne są na stronie https://sklep.proelite.pl/.

Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji wewnętrznej części auta – jakie środki należy zakupić?

Dbanie o auto od środka to konieczność. W ten sposób kierowcy troszczą się o tapicerkę, czystą kabinę i komfortową podróż. Zainteresowanym potrzebne będą preparaty do czyszczenia tapicerki (odpowiednie do weluru, skóry i alcantary). Zwykle występują pod postacią aerozolu, balsamu lub piany. Jeśli jest to tapicerka tkaninowa w pierwszej kolejności trzeba ją dokładnie odkurzyć. Wszystkie wskazane produkty będą odpowiedzialne za stworzenie bariery ochronnej i zabezpieczenie przed wilgocią oraz brudem. Wewnętrzny auto detailing nie obejdzie się też bez nawilżanych ściereczek.

Auto detailing – kluczowe informacje dla niezorientowanych

Pewne jest to, iż auto detailing jest procesem mającym na celu utrzymanie auta w odpowiednim stanie technicznym i wizualnym. Kluczowym aspektem jest właściwa troska o lakier. Na samym wstępie warto zdecydować się na mycie wstępne, w trakcie którego z lakieru usunięte zostaną wszystkie luźne zabrudzenia. Później przechodzi się do mycia właściwego i usuwania przylegającego brudu.

Każdemu właścicielowi samochodu zaleca się skorzystanie z metody mycia na tzw. dwa wiadra z separatorami brudu (mycie właściwe). To bezpieczna i efektywna metoda pielęgnacyjna, która sprawia, że z samochodu usuwany jest cały brud, a lakier nie ulega przy tym żadnym usterkom. Oprócz dwóch wiader potrzebne będą też gąbka, szampon, wąż z wodą do spłukania, ręcznik do osuszania i rękawica – wszystkie produkty oferuje https://proelite.pl. W jednym wiadrze znajduje się woda, a w drugim szampon. Brud jest wypłukiwany do jednego wiadra, a separator gwarantuje, iż zanieczyszczenia pozostają na dnie. Dzięki temu nie nabiera się ich po kolejnym zanurzeniu rękawicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here