Masz firmę handlową czy produkcyjną i chcesz maksymalizować swoje zyski? Czujesz, że Twoje produkty mają duży potencjał, ale nadal jeszcze nie jest on wystarczająco wykorzystany? Być może strzałem w dziesiątkę będzie rozszerzenie zasięgu działania i rozpoczęcie sprzedaży także poza Polską, a być może także poza Europą. Przekonaj się, czy usługa związana ze spedycją morską jest szansą dla Twojej firmy.

Kiedy warto skorzystać ze spedycji morskiej?

Prowadzisz firmę i zamierzasz zacząć sprzedawać swoje produkty poza Europą? W takim przypadku koniecznie zainteresuj się bliżej tematem związanym ze spedycją morską. Obecnie coraz więcej firm specjalizuje się w usługach, które mają maksymalnie uprościć i przyspieszyć wymianę handlową pomiędzy firmami czy odbiorcami, znajdującymi się na różnych kontynentach.

Wbrew pozorom spedycja morska nie musi być bardzo drogą usługą. Najważniejsze jest to, aby podczas poszukiwań firmy spedycyjnej zwrócić uwagę na:

  • niskie koszty,
  • renomę firmy,
  • to, aby firma posiada międzynarodowe kontakty biznesowe m.in. z agentami morskimi z różnych rejonów świata – od Azji, po USA czy Australię.

Spedycja morska – co powinno wchodzić w zakres tej usługi?

Wybranie oferty i firmy, która świadczy usługi związane ze spedycją morską, nie jest takie proste. Konieczna staje się wtedy dogłębna analiza i zwrócenie uwagi na szereg bardzo ważnych aspektów.

Po pierwsze musisz wcześniej zbadać rynek i sprawdzić, czy Twoja oferta naprawdę przyjmie się poza Europą. Jeśli tak, to wtedy dopiero możesz ruszyć na podbój kolejnej części świata. Następnie istotne staje się rozpoczęcie współpracy z firmą, która oferuje transport drogą morską w wybranym rejonie.

Podczas wybierania usługi idealnej konieczne jest zwrócenie uwagi także na takie kwestie, jak:

  • to, czy firma zajmuje się również pełną obsługą celną,
  • gwarancja jak największego ubezpieczenia towarów, które transportuje – przy tak długiej podróży, warto pamiętać o dobrym ubezpieczeniu,
  • dostawa produktów w wyznaczone miejsce,
  • obsługa magazynu czy wszystkich koniecznych przeładunków,
  • monitorowanie ładunku.

Jakie produkty można transportować drogą morską?

Tak właściwie nie ma wielkich ograniczeń związanych z transportem drogą morską pod względem rodzajów produktów, które można tak przemieszczać. Najważniejsze jest to, aby środek transportu został odpowiednio do tego przystosowany, np. pod względem panującej tam temperatury – gdy transportowane są świeże towary czy produkty spożywcze. Bardzo często transport morski dotyczy artykułów przemysłowych, spożywczych, a czasem nawet materiałów niebezpiecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj