Jeśli jesteśmy posiadaczami samochodów, nie jest nam obce zjawisko pojawiających się wgnieceń w karoserii. Uszkodzenia te potrafią być mniej lub bardziej widoczne, jednak takie defekty potrafią zdeformować sylwetkę pojazdu i przyprawić nas o zdenerwowanie, a nawet sprawić, że jazda nie będzie już tak bezpieczna. W zależności od tego, jak duże są uszkodzenia, nie zawsze konieczna jest interwencja blacharska, która może okazać się niezbyt rozsądnym wyjściem, jeśli zamierzamy w przyszłości sprzedać nasz pojazd. Każde użycie szpachli wpływa na negatywny wynik badania miernikiem lakieru, w efekcie czego potencjalny nabywca na wstępie będzie zniechęcony do zakupu naszego samochodu.

Bezinwazyjna metoda usuwania wgnieceń

Dla delikatnych uszkodzeń z pomocą przychodzi nam usuwanie wgnieceń bez lakierowania, powstałych w karoserii pojazdu. Jest to metoda bezinwazyjna, która nie ingeruje w strukturę lakieru, stosowana przy naprawie wgnieceń powstałych w wyniku:

  • gradobicia,

  • stłuczek parkingowych,

  • szkód transportowych i komunikacyjnych,

  • aktów wandalizmu,

  • zsuwających się zimą brył śniegu.

Wszelkie deformacje likwidowane są przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Oryginalna powłoka lakieru nie zostaje naruszona, ponieważ wgniecenia są stopniowo „wypychane” od wewnętrznej strony. Naprawiając uszkodzony element tradycyjnymi metodami, istnieje ryzyko, iż po malowaniu lakier będzie miał inny odcień, a z pewnością inną grubość.

Zalety usuwania wgnieceń bez lakierowania

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest ograniczenie czasochłonnej naprawy lakierniczej oraz kosztów z nią związanych. Zastosowana technika nie wpływa na jakość lakieru, dzięki czemu pojazd nie traci na wartości i nie jest uznawany za uszkodzony. Usuwanie wgnieceń karoserii bez lakierowania przeprowadzone we właściwy sposób pozwala przywrócić samochód do stanu prawie jak z salonu i zapobiec załamywaniu się światła w uszkodzonych miejscach. Użycie tej metody zachowuje oryginalny lakier oraz nie wpływa na utratę gwarancji w przypadku nowych aut. Ta technologia stosowana jest już od kilkudziesięciu lat w fabrykach samochodów, gdzie naprawiane są uszkodzenia powstałe na liniach produkcyjnych. Aktualnie metoda ta jest również dostępna dla klienta indywidualnego.

Renowacja lakieru bez szpachlowania

Pojawienie się zadrapań, rys oraz małych i średnich ubytków w lakierze jest pewne. Z biegiem czasu powłoka lakiernicza traci połysk i matowieje. Ratunkiem może okazać się przeprowadzenie renowacji lakieru bez szpachlowania. Jest to szybki i bezinwazyjny sposób na usunięcie zarysowań na powłoce lakierniczej, dzięki któremu nie będzie konieczności ponownego nałożenia lakieru. Renowacja lakieru przeznaczona jest dla kierowców, którzy marzą o nieskazitelnym wyglądzie swojego pojazdu, niezależnie od stanu jego zużycia. Usunięcie rys tą techniką sprawia, że wygląd lakieru w niczym nie będzie odbiegał od oryginalnego.

Renowacja lakieru bez szpachlowania polega na:

  • spolerowaniu karoserii,

  • usunięciu drobnych zarysowań,

  • konserwacji i zabezpieczeń lakieru samochodowego,

  • przygotowaniu samochodu do lakiernika – dotyczy uszkodzeń karoserii powstałych w wyniku drobnych stłuczek i kolizji.

Usuwanie wgnieceń bez ingerencji w strukturę lakieru pozwala cieszyć się samochodem o znacznie wyższej wartości. Nie zawsze nakładanie szpachli i kilku warstw lakieru jest konieczne, by przywrócić autu nieskazitelny wygląd. Pamiętajmy o tym, zanim wybierzemy się do zwykłego blacharza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj