Wideorejestratory są urządzeniami, na których montaż decyduje się coraz większe grono kierowców. Nagrywają nie tylko to co się dzieje przed autem, ale również wszystko to, co jest za nim. Nagrany materiał jest bardzo dobrej jakości, przez co staje się niezwykle wartościowym dowodem w przypadku wypadków czy kolizji. Na rynku dostępnych jest wiele wideorejestratorów, czym jednak należy się kierować, by wybrać ten najlepszy?

Czym się kierować przy wyborze wideorejestratora?

Wybierając wideorejestrator, mając na względzie jego zastosowanie, należy kierować się przede wszystkim jakością wykonywanych przez urządzenie nagrań. Im lepsze i bardziej szczegółowe, tym lepiej. Każdy z producentów wideorejestratorów jest zobowiązany do podawania parametrów poszczególnych modeli, na co przed dokonaniem zakupu obowiązkowo należy zwrócić uwagę. Dla ułatwienia można poszukać w internecie filmów nagranych w danej rozdzielczości, by przekonać się, jak w rzeczywistości przedstawia się jakość utrwalonego obrazu. Dodatkowo poszukując odpowiedniego urządzenia, należy zwracać uwagę również na:

  • rozdzielczość nagrywanego obrazu (najlepsze będą urządzenia nagrywające w trybie Full HD),
  • jakość zastosowanego obiektywu (najlepsze i najbardziej trwałe będą obiektywy wykonane ze szkła),
  • kąt widzenia obiektywu,
  • dostępność trybu nocnego (to dodatkowe zabezpieczenie pojazdu na parkingu),
  • płynność nagrywania,
  • zastosowane tryby zabezpieczania nagrania.

Wideorejestrator nie musi być przyczepiany do szyby lub deski rozdzielczej, co dla wielu kierowców stanowi przeszkodę. Na rynku dostępnych jest coraz więcej urządzeń, które śmiało mogą zastąpić lusterko, dzięki czemu w żaden sposób nie przysłania ono tego, co się dzieje na jezdni.

Jaki wideorejestrator wybrać – z baterią czy kondensatorem?

Baterie w wideorejestratorach zazwyczaj trzymają od kilku do kilkunastu minut, co jest zjawiskiem dość normalnym, ponieważ mają one niewielka pojemność, a co za tym idzie, czas ich pracy jest dość krótki. Ich stosowanie ma jednak jeden cel – ma podtrzymać napięcie w momencie, gdy odcięte zostaje zasilanie zewnętrzne. Dlatego też warto zastanowić się nad wyborem wideorejestratora, który posiada wbudowany kondensator, który dodatkowo charakteryzuje się znacznie większą odpornością na szkodliwe działanie zmiennych warunków atmosferycznych, w przeciwieństwie do baterii.

Dlaczego warto kupić wideorejestrator?

Wideorejestrator to urządzenie niezwykle przydatne, przede wszystkim wśród osób, które bardzo dużo jeżdżą autem w pojedynkę, które w czasie kolizji nie mają świadka, który mógłby potwierdzić ich wersję wydarzeń. Warto jednak pamiętać o tym, że przejechane trasy na urządzeniu zapisują się w pętli, co oznacza, że nowe nagranie zastępuje to najstarsze. Dlatego chcąc którekolwiek z nich zachować, należy je odpowiednio wcześniej przenieść na inny nośnik pamięci. Dla wielu kierowców stanowi on również narzędzie to wymierzania sprawiedliwości na drogach, przez co nieodpowiednie zachowanie wielu kierowców, ze względu na wiarygodne dowody, zostaje w należyty sposób ukarane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj