Urządzenie pokładowe OBU – na co pozwala i dlaczego warto je mieć?

0
3594

Czym charakteryzują się nowoczesne urządzenia typu OBU? Jakie są największe zalety korzystania z BP Tollbox EETS?

EETS i OBU – co to takiego i jak rozwinąć te skróty?

Oba wyrażenia są doskonale znane firmom transportowym, które prowadzą swoje interesy na obszarze Europy, nie każdy kierowca musi jednak mieć tę wiedzę – choć z pewnością warto. EETS to nic innego, jak europejski Elektroniczny System Opłat Drogowych (European Electronic Toll Service), który zresztą w dużej mierze zrewolucjonizował zasady oraz komfort przejazdów i transportu międzynarodowego. Co ciekawe, system ten został oficjalnie wprowadzony niedawno, bowiem dopiero w 2018 roku. Wcześniej na terenach poszczególnych krajów europejskich obowiązywały własne przepisy i wytyczne dotyczące poboru opłat drogowych. W praktyce sprawiało to tyle, że kierowca przekraczający kilka granic musiał mieć odpowiednią liczbę urządzeń pokładowych służących do uiszczania opłat.

Wdrożenie systemu EETS pozwoliło na ujednolicenie form płatności poprzez użycie jednego urządzenia pokładowego OBU (czyli On Board Unit). Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i komfortowe, gdyż zajmuje niewiele miejsca i nie ogranicza pola widzenia kierowcy w czasie jazdy. Obecnie system EETS funkcjonuje m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Norwegii, Francji, a także w Niemczech i we Włoszech, z czasem będzie jednak z pewnością rozszerzany. Dlatego też wkrótce pojawi się m.in. w Polsce, Czechach, na Słowacji czy Węgrzech. Ostateczna data wdrożenia tego systemu zależy od decyzji lokalnych władz. Nie ulega jednak wątpliwości, że korzystanie z pojedynczego urządzenia do poboru opłat drogowych jest znakomitą wiadomością dla kierowców flotowych.

Czym jest BP Tollbox EETS?

Przykładem urządzenia, które idealnie współpracuje z systemem EETS, jest BP Tollbox EETS – dzięki temu produktowi, przekraczając granice kolejnych krajów europejskich, nie będziesz musiał zatrzymywać się w odpowiednim punkcie i uiszczać wyznaczonych opłat drogowych. Otóż ten sprzęt automatycznie dostraja się do warunków obowiązujących na terenie wybranego kraju i nalicza opłaty zgodnie z obowiązującymi regulacjami. I choć urządzenie jest bardzo funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, to za jego posiadanie nie będą naliczane żadne dodatkowe opłaty. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie zostaniesz zaskoczony kaucją lub innymi kosztami, których się nie spodziewałeś. Nawet aktualizacje oprogramowania odbywają się bezpłatnie, są one zresztą pobierane w sposób zupełnie automatyczny.

BP Tollbox EETS ma też wiele innych zalet, z których z pewnością będziesz bardzo zadowolony. Warto zwrócić uwagę chociażby na to, że urządzenie nie jest przypisane do konkretnego pojazdu – dlatego właśnie możesz je swobodnie przekładać między autami. Jeśli inny samochód wyrusza w trasę, po prostu umieść tam BP Tollbox EETS i nie martw się o opłaty drogowe. Ponadto BP Tollbox EETS nie wymaga skomplikowanej instalacji, gdyż produkt działa na zasadzie „plug & play”.

Czy to wszystkie korzyści związane z korzystaniem z BP Tollbox EETS? Oczywiście, że nie! Dzięki temu sprzętowi możesz także czerpać z innych benefitów, jak np. całodobowa pomoc drogowa, myjnie BP czy bezpieczne parkingi. A na koniec okresu rozliczeniowego otrzymasz komplet dokumentów sprzedażowych w jednej przesyłce – ale to wygodne! Jeśli szukasz praktycznego i sprawdzonego urządzenia do pobierania opłat drogowych na terenie Europy, koniecznie sprawdź BP Tollbox EETS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj