Usługi wynajmu limuzyn są coraz powszechniejsze, nawet w mniejszych miastach często działa przynajmniej jedna tego typu firma. Większa dostępność takich usług to atrakcyjniejsze stawki dla klientów, ale i ryzyko, że trafi się na wypożyczalnię o wątpliwej reputacji. Jak tego uniknąć?

Wybór usług

Wielkość wypożyczalni wcale nie musi iść w parze z wysoką jakością usług. Liczy się bowiem podejście do klienta – niewielka firma, dysponująca zaledwie kilkoma autami, może okazać się bardziej profesjonalna niż duża placówka z bogatą flotą. Liczba samochodów też o niczym nie świadczy, bo najważniejszy jest ich stan techniczny, co warto sprawdzić jeszcze przed podpisaniem umowy.

Druga rzecz to charakter usługi. Są wypożyczalnie jak viplimuzyny.com, które zapewniają cały wachlarz usług szoferskich, ale wiele firm specjalizuje się na przykład w obsłudze wesel i rodzinnych uroczystości, podczas gdy inne koncentrują się głównie na klientach biznesowych – wbrew pozorom są to inne usługi, wymagające szczególnego podejścia, tak by pasażerowie czuli się w pełni komfortowo. Trzeba więc na samym początku jasno określić, czego oczekuje się od wypożyczalni i jaki konkretnie samochód będzie potrzebny.

Skąd wiadomo, że to dobra firma?

Wypożyczanie limuzyny to popularna usługa, a klienci często dzielą się swoimi wrażeniami na forach internetowych lub w mediach społecznościowych. Najlepszą opcją jest wybór wypożyczalni na podstawie rekomendacji od dobrze znanej, zaufanej osoby, ale i wpisy w internecie bywają bardzo pomocne, i można na ich postawie mniej więcej ocenić, czy wybrany usługodawca wydaje się wiarygodny.

Prawie każda wypożyczalnia ma swoją stronę internetową i tam również opłaca się zajrzeć, by sprawdzić, kto korzystał z jej usług i czy wystawił referencje.

Jasne zasady

Na stronie sprawdzamy dodatkowo regulamin wypożyczalni, a jeśli go nie opublikowano, koniecznie trzeba wypytać pracownika o szczegóły umowy oraz zakres oferowanych usług. Umowa nie powinna budzić żadnych wątpliwości – muszą się w niej znaleźć wszystkie opłaty, zapis odnośnie ubezpieczenia i odpowiedzialności za przewożonych pasażerów, zakres czasowy usługi.

Wypożyczalnia powinna na życzenie klienta okazać dokumenty potwierdzające dobry stan techniczny limuzyny oraz polisę ubezpieczeniową, a to, czy na pewno firma działa legalnie, łatwo sprawdzić w rejestrze CEIDG albo KRS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj