farba-do-silnika-4Właściciele aut czy motocykli, dla których pojazd jest czymś więcej, niż tylko środkiem lokomocji, coraz częściej dążą do tego, aby wyróżnić swój pojazd spośród innych i nadać mu własny styl i charakter. Taki proces nosi nazwę personalizacji lub customizacji i jest obecnie coraz łatwiej dostępny do samodzielnego wykonania, bez potrzeby korzystania z usług specjalistycznych firm.

I Ty możesz wykonać personalizację auta

Profesjonalne usługi polegające na upiększaniu i personalizacji auta potrafią być drogie, szczególnie, gdy używa się do tego profesjonalnych części i produktów. Im zakres prac jest poważniejszy, tym końcowy koszt będzie wyższy.

Ale obecnie można wiele fajnych efektów osiągnąć samemu. Nie potrzeba do tego żadnej fachowej wiedzy. Wiele poradników można znaleźć w internecie, a sklepy pełne są takich artykułów do customizacji, jak spojlery, owiewki, farba do silnika, sportowe kierownice, siedzenia, pedały czy inne elementy wyposażenia.

Niski koszt i wielka satysfakcja

Własnoręcznie wykonana customizacja auta to nie tylko niejednokrotnie jedyne, głównie ze względów finansowych, wyjście, ale też ogromna satysfakcja z wykonania porządnej i samodzielniej roboty. Wielu miłośników motoryzacji uznaje tylko zresztą takie działanie. Zlecenie takich prac nie jest bowiem żadną sztuką, wystarczy dysponować odpowiednimi środkami.

Dla wielu właścicieli aut czy motocykli docelowym działaniem jest pomalowanie karoserii nie tylko na wymarzony kolor, ale także z wybranym efektem. Wykończenie perłowe, chromowane, metaliczne czy matowe to dziś bardzo modne rodzaje lakierów. Wiele osób idzie jednak o krok dalej i maluje także elementy silnika. Obecnie jest to bardzo proste, gdyż wystarczy do tego tylko odpowiednia farba do silnika, jaką można kupić w dobrym sklepie

Pomalowany silnik to wyższa szkoła tuningu, ale nietrudna do wykonania

Dzięki dostępnym na rynku farbom w sprayu, każdy może pomalować silnik. Malują je nie tylko motocykliści, gdzie silnik widoczny jest już z dala, ale również właściciele samochodów. Choć silnika samochodowego nie widać, to moment otwarcia maski robi wrażenie na wszystkich.

Mająca formę sprayu farba do silnika nie jest trudna do nałożenia. Silnik oczywiście należy rozebrać, odpowiednio oczyścić elementy przeznaczone do malowania, a inne zabezpieczyć. Powierzchnię należy oczyścić i odtłuścić, a w razie potrzeby wypiaskować. Farbę do silnika nakłada się jak każdą inną, trzeba jedynie pamiętać o ewentualnych zaleceniach producenta. Z reguły nie trzeba jej wygrzewać, gdyż stanie się to podczas jazdy, gdy silnik nagrzeje się samoczynnie.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Lakiery24.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj