dystrybutorW życiu każdego kierowcy co jakiś czas przychodzi ten piękny dzień w którym musi zatankować. Niestety ceny paliwa wciąż rosną, co dla wielu staje się główną barierą do zakupu samochodu. Spokojnie, są jednak sposoby, dzięki którym możesz zaoszczędzić – zwróć szczególną uwagę na sposób nr 5, który jest prawdziwą innowacją! A więc zaczynajmy.

Sposób numer 1, czyli zwracaj uwagę na wagę
Powód może wydawać się prozaiczny, ale waga podczas jazdy może mieć znaczący wpływ na poziom spalania. Dlatego przejrzyj samochód i upewnij się, czy przypadkiem nie wozisz jakiegoś „nadbagażu” ponieważ każde dodatkowe 100 kg w samochodzie może podnieść spalanie twojego samochodu o 6%. Uważaj również z bagażnikiem dachowym, gdyż poprzez zaburzenie aerodynamiki może on spowodować spalanie wyższe nawet o 20%. Dlatego zanim wyruszysz w trasę zredukuj wagę swojego samochodu – pozwoli Ci to zaoszczędzić nawet kilka litrów paliwa na dłuższych trasach.

Sposób numer 2, czyli sprawdzaj opony
Na spalanie może mieć także wpływ ciśnienie oraz zużycie opon. Czy wiesz, że tylko 40% kierowców co miesiąc sprawdza ciśnienie w oponach swojego samochodu? Oprócz względów bezpieczeństwa, złe ciśnienie w oponach może spowodować spalanie wyższe nawet o 4%. Kupując nowe opony warto postawić na jednego z producentów klasy Premium ponieważ opony wyższej jakości mogą obniżyć spalanie nawet o 7%. Pamiętaj, że dbanie o kondycję swoich opon to wręcz obowiązek ponieważ znacząco mogą wpłynąć nie tylko na bezpieczeństwo na drodze, ale również komfort jazdy.

Sposób numer 3, czyli pilnuj „nóg” podczas jazdy
Ekonomiczna jazda, czyli przede wszystkim płynna – po prostu zamiast za każdym razem wciskać „gaz do dechy” rób to delikatniej, dzięki temu Twoja jazda nie będzie „szarpana”. Ciągłe wciskanie gazu i hamulca może spowodować spalanie wyższe o 6%. Dlatego warto jeździć ze stałą prędkości, nie tylko dla bezpieczeństwa, ale również dla oszczędności.

Sposób numer 4, czyli wyłączaj silnik, gdy go nie używasz
Często powtarzaną wskazówką – niestety opaczną jest powiedzenie, że jeżeli zatrzymujemy się gdzieś na chwilę to nie powinniśmy wyłączać silnika – to błąd! Silnik na tzw. wolnych obrotach spala ok. 1 litr/h. Oprócz oszczędności powodem, który powinien Cię przekonać jest ochrona środowisko, ponieważ każdorazowe zgaszenie silnika ogranicza emisje spalin do atmosfery.

Sposób numer 5, czyli przełom w tankowaniu
Co roku powstają aplikacje mobilne, które mają ułatwić nam życie. Takie rozwiązanie znajdziesz w prawie każdym sektorze życie. Bardzo ciekawy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu pojawił się w postaci aplikacji Tankuj24. Dzięki której możesz znaleźć stację benzynowe z najniższymi cenami i dodatkowym rabatem. Pewnie zapytasz ok, ale jak właściwie działa ta aplikacja? A więc jesteś w podróży, zauważasz, że za jakiś czas musisz zatankować pobierasz aplikację (Google Play, App Store) rejestrujesz się i możesz zacząć korzystać – odpalasz aplikację wybierasz współpracującą stację benzynową, dzięki czemu możesz zaoszczędzić nawet 60 gr na litrze paliwa. Poznaj innowacyjną aplikację Tankuj24 i nie przepłacaj!

Sposób numer 6, czyli pilnuj przeglądów i filtrów
Bardzo istotnym elementem korzystania z samochodu są przeglądy i wymiana filtrów. Stała kontrola wyżej wymienionych elementów podniesie jakość jazdy, bezpieczeństwo, ale także pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Stosując powyższe sposoby jesteś w stanie spalać nawet kilka litrów paliwa miesięcznie mniej, dzięki czemu zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale również czas. A więc do dzieła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here