info-img-300x300Wypożyczanie samochodu staje się coraz bardziej popularne i jest to trend obserwowany nie tylko w firmach, ale również wśród prywatnych użytkowników samochodów. Czy warto być jeszcze posiadaczem samochodu?

Jeszcze do niedawna panowało przeświadczenie, że wypożyczalnie samochodów kierują swoją ofertę do ludzi zamożnych, że jest to dobro luksusowe. Czasy się zmieniają i firmy świadczące takie usługi nie chcą ograniczać swojej oferty. Dzisiaj samochód łatwo wypożyczyć, co więcej – można znaleźć auto w dobrej cenie, która nie nadwyręży domowego budżetu. Zatem bez względu czy chcemy wypożyczyć auto na krótki okres, planując weekendowy wypad, dłuższe wakacje nad morzem, czy też zależy nam na szybkim znalezieniu auta na rzecz małej lub średniej firmy, wypożyczenie samochodu może okazać się bardzo trafną decyzją.

Długoterminowe wypożyczanie samochodu

Ciekawym trendem na polskim rynku motoryzacyjnym jest coraz większa konkurencyjność firm oferujących wynajem długoterminowy samochodów, w stosunku do tych leasingowanych. Wynika to z kilku powodów. Samochód wynajmowany zdejmuje z właścicieli firm pewne obowiązki związane z posiadaniem auta. Przede wszystkim decydując się na samochód wynajmowany, nie ponosimy kosztów ubezpieczeniowych i przeglądowych. Olbrzymią zaletą jest fakt, że można odliczyć podatek VAT, zatem część kosztów jest zwracana. Kolejną istotną rzeczą dla firm, które się rozwijają może być to, że samochody wynajmowane nie obciążają zdolności kredytowej. Między innymi z tych powodów rynek wynajmu samochodów w Polsce stale rośnie. Jak podaje Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów rynek ten urósł po II kwartale 2015 r. aż o 12,4%. Sama flota reprezentowana przez PZWLP w czerwcu 2015 r. powiększyła się o ok. 15 000 aut w stosunku do roku poprzedniego.

Wynajem dla indywidualnych klientów

Z drugiej strony firmy wynajmujące auta kierują również swoją ofertę do klientów indywidualnych. Potrzeba wynajmu samochodu pojawia się w bardzo różnych przypadkach. Sami Polacy coraz chętniej decydują się na wynajem nie tylko w celach spędzania weekendu poza swoimi rodzinnymi okolicami, ale także na dłuższy okres. Wynika to z tego, że ten rynek staje się coraz bardziej prokliencki. Wynajmujący udostępniają swoje oferty w sposób bardzo dogodny dla klientów. Klienci mając dostęp do najnowszych, komfortowo wyposażonych modeli aut, chętnie po nie sięgają.

Dlaczego by nie wypad do Warszawy?

Standard świadczenia usług dotyczy każdej branży. Dzisiaj klienci są bardzo świadomi tego, co kupują i umiejętnie weryfikują jakość kupionych usług. Chcąc zorganizować rodzinny wypad z oddalonego o ok. 350 km Wrocławia do stolicy i decydując się na wynajem samochodu w Warszawie, klient chce, by było wygodnie. Trudno by po dojechaniu wygodnym pociągiem, turysta chciał jeszcze przejechać pół Warszawy do wypożyczalni samochodów. Samochód musi czekać na miejscu. Dzisiaj wiemy, że to jest standard. Między innymi z tego powodu rynek wynajmu aut stale się powiększa i jest coraz bardziej atrakcyjny zarówno dla firm, jak i dla indywidualnych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here