Rodzaj i jakość oleju silnikowego samochodowego może wnieść drastyczne zmiany w gospodarce paliwowej ukochanego auta.

 

Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci wybrać właściwy olej dla Twojego samochodu.

 

Istnieje wiele sposobów na poprawę zużycia paliwa w samochodzie podczas jazdy stałej i bez nagłych przyspieszeń – wtedy ładujesz w swój samochód odpowiednie ciśnienie. Warto również wiedzieć, że olej z silnika samochodu przyczynia się również do działania jako główny czynnik w tym, by samochód mógł osiągnąć najlepszą funkcjonalność bez żadnych dodatkowych kosztów.

 

Istnieją trzy rodzaje olejów dostępnych na rynku:

 

  • a) Olej mineralny
  • b) olej półsyntetyczny
  • c) olej w pełni syntetyczny

 

Normalnie, olej mineralny jest to olej, którym silnik się regularnie smaruje, ale wymaga częstej zmiany. Półsyntetyczne polimery pomagają chronić silnik przed uszkodzeniem i zimnem. Całkowicie syntetyczny olej poprawia osiągi silnika poprzez zmniejszenie nagaru.

 

Aby wybrać odpowiedni olej dla siebie, należy zawsze patrzeć na to, co znajduje się w instrukcji obsługi silnika i tym się sugerować – zalecanym olejem. Poza tym, mechanik samochodowy może również zaproponować Państwu najlepszy olej oparty o to jaki ma się samochód i o dominujące warunki podczas jazdy. Dla większości kupujących, olej w pełni syntetyczny jest najlepszy – ekonomiczny w dłuższej perspektywie i nie wymaga tak częstej wymiany.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here