5 sposobów na tańsze ACUbezpieczenie AC, chociaż jest polisą dobrowolną, warto je posiadać. Jest to rozwiązanie, które rozszerza zakres ochrony ubezpieczeniowej o twój samochód. Dzięki temu, w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych możesz otrzymać świadczenie od firmy ubezpieczeniowej.

Jeśli wybierając ubezpieczenie AC, kalkulator prezentuje stawki polisy nie do zaakceptowania, nie musisz rezygnować z polisy. Wystarczy poznać sposoby, dzięki którym zredukujesz koszty.

1. Zakup AC przez Internet

Chcąc obniżyć koszty polisy autocasco, wystarczy wypełnić formularz online. Decydując się na podpisanie umowy przez Internet, możesz otrzymać dodatkowe bonusy w postaci kilkuprocentowej zniżki.

2. Zniżki przeniesione z OC

Jeżeli wybierając ubezpieczenie AC, kalkulator wskazał stawkę nie do zaakceptowania, wystarczy poszukać firmy ubezpieczeniowej akceptującej zniżki przeniesione z OC. Jest to świetne rozwiązanie dla tych kierowców, którzy do tej pory opłacali wyłącznie obowiązkowe ubezpieczenie, a autocasco wykupują pierwszy raz.

3. Ubezpieczenie kolejnego samochodu

W przypadku, gdy rodzina posiada dwa pojazdy, warto na początku zapoznać się z propozycją firmy, w której pierwszy samochód jest już ubezpieczony. Bardzo często można w ten sposób wynegocjować atrakcyjne zniżki.

4. Zakup pakietu dealerskiego (tylko dla nowych aut)

Kupując nowy samochód, warto zapytać o ofertę ubezpieczenia w salonie. Korzystając z pakietów dealerskich, można bowiem wiele zaoszczędzić.

Pakiet dealerski jest kompleksowym pakietem ubezpieczeń (OC, AC, NNW, Assistance), który oferowany jest przez producentów samochodowych w porozumieniu z konkretnymi zakładami ubezpieczeniowymi. Dzięki takiej współpracy, ubezpieczenia dostępne są w atrakcyjnych ofertach.

5. Płatność za polisę kartą kredytową

Jeśli chcesz skorzystać z niższej stawki na AC, pomyśl o płatności kartą kredytową. Dodatkowe rabaty oferuje kilku ubezpieczycieli, np. w Link4 kierowcy mogą otrzymać nawet 4% dodatkowej zniżki (niezależnej od innych przyznawanych zniżek).

Warto jednak wcześniej dokładnie zapoznać się z warunkami, ponieważ w wielu przypadkach zniżki będą dotyczyć np. płatności dokonywanych przez telefon.

A może mini AC?

Jeśli AC nadal jest dla ciebie zbyt drogie, pomyśl o mini AC. Jest to ubezpieczenie autocasco dostępne w nieco okrojonej wersji. Najczęściej obejmuje ubezpieczenie w razie kradzieży oraz szkody całkowitej. Wielu ubezpieczycieli oferuje jednak wiele wariantów, które można dostosować według własnych potrzeb i możliwości finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj