seat-toledoWśród aut klasy średniej Seat ma wartego uwagi reprezentanta – model Toledo. Jest to samochód doskonale spisujący się zarówno w mieście, jak i przy wyjazdach wakacyjnych. Jaką wersję wybrać dla siebie?

Bardziej czy mniej rodzinny?

Nowy Seat Toledo to pomysłowo zaprojektowane połączenie coupe z kombi. Taka kombinacja może mieć tylko jeden praktyczny cel – wygodny transport dla całej rodziny. Model ten sprzedawany jest w trzech wersjach – każda posiada inny silnik – 1.4 TDI CR 66kW (moc 90KM), jego edycja z funkcją Star/Stop (optymalizuje zużycie paliwa przez auto) oraz 1.6 TDI CR 85kW 115 KM. Oczywiście, nie są to demony szybkości, ale przecież zbyt szybka jazda i tak nie jest wskazana podczas przewożenia rodziny. Podobny tok myślenia zastosowano w przypadku rodzinnego Seata Mii, który ma jeszcze mniej mocy – 75 KM.

Wygląd ma znaczenie!

Seat Toledo nie wygląda z zewnątrz na auto, które ma pojemność bagażnikową 550 litrów. Tył pojazdu jest ścięty, a miejsce to kryje się pod wygodnymi siedzeniami. Jako że wygląd świadczy o właścicielu, warto wybrać opcję z podświetlanymi diodami LED tablicami rejestracyjnymi, które prezentują się bardzo efektownie o zmierzchu i w nocy. Podobne podświetlenie znajduje się również wewnątrz – zapewnia miłe wrażenia podczas podróży późną porą. Z zewnątrz można także wzbogacić wygląd auta przez specjalnie dopasowane stylowe obręcze, mające od 15-17 cali.

Wygoda dla rodziny, wygoda dla kierowcy

Kierowca Seata Toledo ma do dyspozycji siedmiobiegową, dwusprzęgłowa skrzynia biegów, co pozwala mu na płynną i spokojną jazdę. Dodatkowe ułatwienie to specjalne przednie światła przeciwmgłowe, koncentrujące światła w kierunku jazdy. Bezpieczeństwo zapewnia również asystent odstępu, który czuwa nad prawidłową odległością Toledo od poprzedzającego wozu, zaś System Wykrywania Zmęczenia bada stan kierowcy na podstawie wykonywanych przez niego manewrów. W tym czasie dzieci spokojnie siedzą na fotelikach Isofix.

Dodatkowa technologia

Ale to jeszcze nie wszystko, co wpływa na komfort jazdy, jaki daje Seat Toledo. Auto wyposażone jest w kamerę cofania, czujniki parkowania oraz tempomat i wbudowany system nawigacji. Dzięki temu można czuć się bezpiecznie nie tylko na drodze, ale podczas parkowania samochodu w każdym miejscu. Przy wykryciu szybkości powyżej 110 km/h samoczynnie zwiększa się zasięg przednich reflektorów, co pozwala szybciej dostrzec obiekty będące daleko z przodu.

Warto? Oczywiście

Seat Toledo to świetne rozwiązanie, gdy szuka się solidnego rozwiązania dla całej rodziny. Pojemny, naszpikowany pomocną technologią i posiadający miły dla oka design – czego chcieć więcej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here