Nieśmiertelnik znany nam jest jako niezniszczalna blaszka, noszona na łańcuszku przez żołnierza. Na blaszce mamy takie informacje, jak mię i nazwisko, stopień, przynależność do określonego oddziału itp. Jednak, co ciekawe z rozwiązania takiego mogą też skorzystać kierowcy samochodów, czy motocykli. Nie jest to tylko propozycja wyjęta z przysłowiowego „kapelusza”, gdyż takie nieśmiertelniki są już tworzone, a dzięki nim w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia na drodze mogą się okazać niezwykle pomocne.

 

Stworzone dla służb ratunkowych numery ICE

 

Należy tu nadmienić o tak zwanym numerze ICE. Rozwijając ten skrót In Case of Emergency to informacja zawarta właśnie na wspomnianym nieśmiertelniku. Co też konkretnie znajduje się na takiej blaszce? Najczęściej jest to numer, lub numery telefonów do rodziny, bliskich osób ofiary zdarzenia. Wówczas to pojawiające się na miejscu służby ratunkowe, za pośrednictwem wybitych na nieśmiertelniku numerach mogą się skontaktować z bliskimi osoby, która uległa wypadkowi i pozyskać informacje, które mogą być przydatne podczas akcji ratunkowej. Szybkość interwencji jest wówczas priorytetem, a dzięki kontaktowi ratownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat ofiary. Można wówczas pozyskać informacje o stanie zdrowia osoby, jeszcze sprzed wypadku, poznać grupę krwi osoby ratowanej, a także poinformować najbliższych o zdarzeniu.

Nieśmiertelniki takie są proponowane, jako alternatywa dla telefonów komórkowych, które też mogą mieć wpisane najważniejsze numery, ale w wyniku wypadku mogą ulec zniszczeniu, a w przypadku zabezpieczenia, jakim jest kod PIN nawet sprawne urządzenie nie będzie nam pomocne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here