Wylicz najkorzystniejszą składkę za OCUbezpieczenie OC mimo gwarancji ustawowych nie jest dosłownie takie samo w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, bowiem o ile gwarancje są jednakowe, to wysokości składek i zasady ich naliczania są zależne od każdego ubezpieczyciela osobno. Dlatego warto wyliczać najlepsze OC!

Gwarancje OC

W czerwcu 2012 roku zmieniły się w Polsce sumy gwarancyjne, dotyczące komunikacyjnego ubezpieczenia OC. Od tamtej pory poszkodowani w różnego rodzaju zdarzeniach – kolizjach, wypadkach itd., mogą liczyć na ochronę sięgającą 5 mln euro. Przed tymi zmianami suma gwarancyjna za polisę OC wynosiła jedynie 2,5 mln euro, co jest dwukrotnie niższą kwotą. Ponadto dochodzą do tego także gwarancje za szkody majątkowe, które sięgają kwoty 1 mln euro. Dzięki tym zmianom dużo lepiej chronieni są nie tylko poszkodowani w wypadkach, lecz także ich sprawcy. Prawo bowiem wskazuje, że sprawca wydarzenia musi samodzielnie zapłacić za to, co przewyższa sumę gwarancyjną ubezpieczenia. Obecnie sumy są na tyle wysokie, że rzadko zdarzają się wypadki, które by przekraczały te sumy.

Kalkulator OC – pomoc w wyborze polisy

Oprócz podstawy prawnej, dotyczącej OC i regulującej jej zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są jeszcze inne kwestie, których już ustawa nie reguluje. Są to kwestie polityki finansowej firm ubezpieczeniowych, na które Państwo nie ma wpływu. Dlatego też oferty, dotyczące ubezpieczeń OC tak bardzo się od siebie różnią u każdego z ubezpieczycieli. Towarzystwa ubezpieczeniowe same decydują o zasadach naliczania i przyznawaniu zniżek i zwyżek, oferowaniu promocji, gratisów, a przede wszystkim o wysokości składek, co zazwyczaj najbardziej interesuje wszystkich kierowców. Dlatego kalkulator OC jest narzędziem, które każdy powinien znać, aby umieć znaleźć ofertę dla siebie.

Wybierz tańsze OC

Wybór taniego OC to właściwie najrozsądniejszy wybór, bowiem realnie ochrona jest taka sama przy drogim i tanim ubezpieczeniu. Nie ma tutaj znaczenia cena składki, bo zakres i sumy gwarancyjne są niezmienne, dzięki Ustawie z dn. 22 maja 2003 roku. Jednakowe wartości w tych kwestiach to bardzo ważna informacja dla kierowcy – po co przepłacać? Wysokość składki nie ma żadnego przełożenia na świadczenia ochrony przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Dlaczego więc firmy windują różne ceny?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – aby zarobić. Współcześnie na rynku znajduje się nieskończenie wiele firm ubezpieczeniowych, które mają w swojej ofercie ubezpieczenie OC. Konkurencyjność sprawia, że każdy chce zarobić i liczy na to, że klient nie wybierze tańszej oferty, bo być może do niej nie dotrze w tym gąszczu ofert. Dlatego właśnie kalkulator OC to przydatne narzędzie. Bowiem właśnie dzięki niemu możemy w łatwy i szybki sposób wyliczyć składkę i dotrzeć do oferty taniej i skrojonej pod nasze potrzeby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here