Front side view of black luxury sedan in turn.Skrzynia biegów to kluczowy podzespół układu napędowego każdego samochodu. Te wyprodukowane przez dobrych producentów cieszą swoją trwałością wyjątkowo długo. Z drugiej strony to mechanizm jak każdy inny, który w wyniku niepoprawnej eksploatacji lub ilości przebytych kilometrów może ulec awarii. W chwili stwierdzenia usterki warto powierzyć naprawę pojazdu najlepszym. Tylko jak znaleźć prawdziwych fachowców i czym się kierować przy wyborze serwisu? Istnieje kilka prostych kroków ułatwiających to zadanie.

ZF – co to takiego?

ZF Friedrichshafen AG to niemiecki koncern produkujący najwyższej klasy elementy układów napędowych. Produkuje automatyczne skrzynie biegów do samochodów osobowych. Firma działa od 1915 roku. Dzięki perfekcji pracy oraz ciągłego działania w oparciu o aktualne, najnowsze technologie, wciąż może pochwalić się jedną z czołowych pozycji na światowym rynku motoryzacyjnym – wyjaśnia specjalista firmy Peter Renz Sp. z o.o.

Elementy samochodowe ZF cieszą się uznaniem ze względu na wysoką trwałość i jakość. Jednak nawet najbardziej zaawansowane mechanizmy mogą ulec zużyciu, a stąd już prosta droga do usterki elementu. Co wtedy zrobić? Podstawową kwestię stanowi wybór dobrego serwisu. Oddanie pojazdu w ręce specjalistów to gwarancja dokładnego ustalenia przyczyny awarii i skutecznej naprawy.

Jak wybrać dobry serwis?

Firmę zajmującą się wymianą lub naprawą należy w pierwszej kolejności uzależnić od producenta części. Oczywiście warto poszukać autoryzowanego przedstawiciela konkretnej firmy, w tym przypadku niemieckiego koncernu ZF. Naturalnie skorzystanie z usług tego typu serwisu niesie ze sobą dużo większe koszty niż reperacja powierzona mechanikowi z lokalnego warsztatu. Z drugiej strony autoryzowane serwisy gwarantują wykonanie usługi jedynie w oparciu o oryginalne, a więc najlepsze części, które z pewnością posłużą dłużej i zapewnią bezpieczeństwo działania całego mechanizmu. Paradoksalnie zatem wyższy koszt naprawy u generalnego przedstawiciela często przynosi dużo większe oszczędności pieniędzy, czasu, a przede wszystkim nerwów.

Prostym sposobem na poszukiwanie profesjonalnego serwisu jest prośba o polecenie godnej zaufania firmy członka rodziny lub przyjaciela. Równie dobre rozwiązanie stanowi internet – można zadać pytanie o serwis ZF na specjalistycznym forum lub po prostu wyszukać firm w wyszukiwarce. Witryna internetowa to dzisiaj wizytówka każdego zakładu i już na jej podstawie można zdecydować czy konkretnemu przedsiębiorstwu można zaufać.

Istotną kwestią jest informacja o autoryzacji oferowanych usług przez koncern. Warto również zwrócić uwagę na staż obecności na rynku – im dłuższy tym lepiej, ponieważ oznacza niesłabnące zaufanie klientów. Oficjalni przedstawiciele dysponują zazwyczaj pełnym magazynem oryginalnych części lub przynajmniej bezproblemowym kontaktem z placówką ZF. – Dodatkowo takie serwisy charakteryzuje działanie w oparciu o nowoczesne technologie i wiedzę techniczną, adekwatną dla ZF. To zapewnia profesjonalną pomoc w zakresie doboru podzespołów oraz serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego skrzyni biegów. W Peter Renz poza sprzedażą i serwisem skrzyń biegów, oferujemy profesjonalny serwis podzespołów samochodowych takich jak przekładne kierownicze, pompy wspomagania i inne – podsumowuje specjalista generalnego przedstawiciela niemieckiego koncernu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here