Nowy okres gwarancyjny dla Mitsubishi

0
15226

Marcowe targi w Genewie, jak co roku przyniosły nam wiele obiecujących premier. Poznaliśmy kilka nowych modeli aut z całego świata. Wśród propozycji mieliśmy okazję przyjrzeć się też kilku japońskim samochodom. Jako, że targi odbyły się w Europie azjatycki producent przygotował nam kilka zmian, które mają przekonać europejskich klientów do swojej oferty.

 

Modele objęte 5-letnią gwarancją

 

Dotyczy to między innymi marki Mitsubishi. I nie chodzi tu nawet o jakieś rozwiązania techniczne, ale konkretnie o nowy okres gwarancyjny obejmujący samochód. Do tej pory gwarancja taka kończyła się po trzech latach, a obecnie jest to termin o dodatkowe dwa lata dłuższy. Trzeba tu jednak pamiętać, że nie dotyczy to każdego modelu Mitsubishi, bowiem taka pięcioletnia gwarancja obejmuje auta zarejestrowane z dniem 1 stycznia bieżącego roku. Rozwiązanie to dotyczy także polskiego dystrybutora japońskiej marki. Do tej pory jedynie Outlander PHEV mógł pochwalić się 5-letnim okresem gwarancyjnym. Obecnie dołączyły do niego modele Space Star, Lancer Sedan, Pajero, L200, Lancer Sportback, ASX, ASX RalliArt i Outlander.

Manewr ów ma być dowodem na bardzo niską awaryjność japońskiego Mitsubishi. Ponadto w przypadku ewentualnej odsprzedaży pojazdu możemy liczyć na wyższą wartość, niż było to w przypadku aut z 3-letnią gwarancją. Warto tu wiedzieć, że właśnie Mitsubishi jest pierwszą japońską marką, która zdecydowała się na taki krok.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj