Zakup używanego pojazdu to zawsze duże ryzyko, ponieważ sprzedawcy ukrywają wiele kluczowych informacji na temat samochodu, na przykład to, że uległo kiedyś wypadkowi. Wśród ofert możesz znaleźć również auta kradzione czy obciążone kredytem. Sprzedaż samochodów w złym stanie technicznym to już codzienność, a sprzedawcy stosują coraz więcej sztuczek czy ukryć usterki. Popularnym zabiegiem, zwłaszcza wśród pojazdów sprowadzanych zza granicy jest tak zwane cofanie licznika, czyli zmiana liczby przejechanych kilometrów. Nie dajemy gwarancji, że posiadając odpowiednią wiedzę unikniesz złego zakupu, ale z pewnością zmniejszysz ryzyko nacięcia się na oszustwo.

Serwis sprawdzający pojazdy – pomoc w zakupie samochodu w Warszawie

W ciągu ostatnich lat świadomość nabywców aut znacznie wzrosła i większość kupujących sprawdza potencjalne samochody przed zakupem, dzięki czemu unikają oni niemiłych niespodzianek. Jednak wciąż możemy mówić o bardzo dużej liczbie nieuczciwych sprzedawców na rynku i osób, które nieświadomie kupiły pojazd w złym stanie. Większość z nas nie ma wiedzy potrzebnej do klarownego określenia stanu auta, możemy sprawdzić głównie to, co widać gołym okiem lub ocenić komfort jazdy.

Oczywiście nie można oczekiwać, że używany samochód będzie w stanie idealnym, ale możemy wymagać poznania historii pojazdu, dokładnych informacji na temat stanu technicznego itd. Sprawdzenie auta najlepiej powierzyć serwisowi zajmującemu się pomocą w zakupie samochodów w Warszawie, gdzie specjaliści po przeglądzie pojazdu określą wady i usterki, dostarczą Ci historię pojazdu i sprawdza legalność dokumentów. W przypadku zainteresowania autem w innym mieście warto wybrać serwis, który oferuje samodzielne sprawdzenie samochodu i przesłanie raportu wprost do Ciebie jeszcze zanim pokonasz masę kilometrów, żeby przekonać się, że nie warto kupować.

Inspekcja samochodu używanego w serwisie – od czego zależy cena usługi?

Koszt inspekcji samochodu używanego zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj serwisu, zakres badania pojazdu czy odległość jaką muszą pokonać specjaliści w drodze na przegląd danej oferty motoryzacyjnej. Wiele serwisów dokonuje indywidualnej oceny każdego zlecenia na inspekcję samochodu.

Samodzielne sprawdzenie używanego samochodu przed zakupem

Jeżeli chcesz samodzielnie sprawdzić auto, warto wiedzieć na co zwracać uwagę:

  • ślady uszkodzeń na szybach,
  • oświetlenie pojazdu,
  • prawidłowość działania drzwi i okien,
  • elementy nadwozia pod kątem występowania korozji,
  • karoserię i obecne na niej uszkodzenia,
  • ogumienie,
  • silnik pod kątem wycieków,
  • poziom płynów eksploatacyjnych i ich barwę,
  • klimatyzację,
  • głośność i pracę silnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj