Miałeś szkodę na pojeździe? Czeka na Ciebie dopłata!

0
522

Dopłata do odszkodowania z OC sprawcy to oferta dla osób, które otrzymały od ubezpieczyciela zbyt niską rekompensatę. Co trzeba zrobić, aby ją otrzymać?

Dopłata w kilku krokach

Procedura ubiegania się o dopłatę do odszkodowania nie jest skomplikowana i może się zakończyć w zaledwie kilka dni – w przeciwieństwie do samodzielnej walki z ubezpieczycielem o wyższe świadczenie.

Pierwszym krokiem do uzyskania należnej dopłaty jest wysłanie kosztorysu naprawy pojazdu do darmowej analizy. Okazuje się, że niemal każda wycena przedstawiana przez towarzystwo ubezpieczeniowe jest zaniżona.

Kosztorysy, które do nas trafiają do analizy najczęściej zawierają takie nieprawidłowości jak: zbyt niskie stawki za robociznę mechanika, lakiernika czy blacharza oraz uwzględnienie cen sporo tańszych części zamiennych zamiast oryginalnych – podkreśla Joanna z totwojakasa.pl, portalu oferującego dopłaty do odszkodowań z OC sprawcy.

Wynik takiej analizy jest znany w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych. W większości przypadków firma odszkodowawcza oferuje wówczas dopłatę do wypłaconego już przez ubezpieczyciela odszkodowania. Realizacja przelewu odbywa się nawet w ciągu 48 godzin od podpisania umowy.

Warunki uzyskania dopłaty

Nie w każdym przypadku dopłata do odszkodowania może zostać zrealizowana. Oprócz wspomnianych już wcześniej nieprawidłowości w sporządzonym przez ubezpieczyciela kosztorysie naprawy pojazdu istotne jest spełnienie dwóch innych warunków:

  • brak zawarcia ugody z ubezpieczycielem,
  • od wydania decyzji o przyznaniu odszkodowania nie minęły jeszcze 3 lata.

Wysokość dopłat

To, ile wynosi dopłata do odszkodowania z OC jest zależna od wielu kwestii. Każda sprawa jest rozpatrywana przez firmę odszkodowawczą indywidualnie. Ogromne znaczenie ma oczywiście rodzaj i rozmiar uszkodzeń, marka, model oraz rocznik samochodu oraz rodzaj i ilość nieprawidłowości w wycenie towarzystwa ubezpieczeniowego.

Przykładowe dopłaty wypłacone przez totwojakasa.pl

źródło: to twoja kasa

Co jeszcze może dostać poszkodowany?

Z OC sprawcy można otrzymać nie tylko odszkodowanie za szkodę na pojeździe. Jeśli samochód osobowy był użytkowany nie dłużej niż 6 lat, to można wnioskować o odszkodowanie za utratę wartości handlowej. Ponadto można uzyskać zwrot kosztów wynajmu auta zastępczego.

Dodatkowo, w przypadku doznania w wyniku wypadku czy kolizji drogowej uszczerbku na zdrowiu od ubezpieczyciela można się domagać odszkodowania za szkodę osobową oraz zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj