Maszyny mechanika samochodowego — jakie wybierać?

Wyposażenie warsztatu samochodowego ma ogromny wpływ na jakość świadczonych usług, jak i czas realizacji poszczególnych prac. Profesjonalny sprzęt pozwala na szybką lokalizację usterki, wymianę wyeksploatowanych części czy też dokładną kontrolę stanu technicznego pojazdu. Jakich maszyn nie powinno zabraknąć w warsztacie samochodowym? Sprawdź!

Maszyny mechanika samochodowego — jakie wybierać?

Ilość sprzętów przydatnych w warsztacie samochodowym jest ogromna. Kompletując wyposażenie, należy pamiętać, że na urządzeniach nie warto oszczędzać. Najlepiej sięgać po wysokiej jakości, wytrzymałe produkty, które posłużą nam przez wiele lat. Mechanicy bardzo często korzystają między innymi z podnośników. Popularnością na rynku cieszą się zwłaszcza podnośniki samochodowe JP -TECH. W pracy mechanika pomocne okazują się także spawarki, prostowniki, kompresory czy też maszyny i narzędzia diagnostyczne. Podczas zakupów maszyn trzeba kierować się przede wszystkim rodzajem najczęściej wykonywanych napraw, jak i typem pojazdów. Warto sięgać po solidne urządzenia od znanych na rynku i cenionych marek, które zapewnią też bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Wyposażenie warsztatu - Podnośniki hydrauliczne

Przydatne maszyny w warsztacie samochodowym

Podnośniki hydrauliczne

Ważnym elementem wyposażenia warsztatu jest podnośnik hydrauliczny. Wybór rodzaju podnośnika hydraulicznego uzależniony jest od wielkości warsztatu i rodzaju prowadzonej przez nas działalności. Jeżeli sprzęt ten będzie używany jedynie do samochodów osobowych, wówczas możemy sięgnąć po podnośnik podłogowy albo kolumnowy. W naprawie aut ciężarowych sprawdzi się model dostosowany do znacznie większych ciężarów. Podnośniki, jak i inne maszyny można znaleźć na stronie https://jptech-maszyny.pl/wyposazenie-warsztatu.

Spawarki do plastiku

Pracownikom warsztatu mogą też przydać się spawarki do plastiku, dzięki którym realizuje się naprawę plastikowych części pojazdów. Spawarki do plastiku znacząco różnią się od standardowych modeli. Wybierając taką maszynę, musimy zwrócić uwagę na jej moc, możliwość je regulacji oraz zabezpieczenia, dzięki którym utrzyma się stałą temperaturę w wybranym zakresie. Istotną kwestią jest też jej czas pracy, wygoda, jak i dostępność części zamiennych.

Prostowniki

Prostownik jest nieocenionym narzędziem wykorzystywanym w pracach diagnostyczno-naprawczych. Dzięki niemu możemy zregenerować wszelkiego rodzaju baterie. Jego podstawa działania jest zmienianie napięcia przemiennego na napięcie stałe. Właśnie dlatego najczęściej są one stosowane do ładowania akumulatorów pojazdów. W warsztatach spotkamy przede wszystkim prostowniki mikroprocesorowe. W nich całym procesem ładowania steruje procesor, co podnosi poziom bezpieczeństwa dla samej maszyny, jak i akumulatora. Poprzez korzystanie z takiego prostownika można naładować akumulator bez konieczności odłączania go od instalacji elektrycznej samochodu. Zaletą takich sprzętów jest automatyczna regulacja napięcia prądu ładowania.

Kompresory

Kompresor jest to maszyna nieoceniona w codziennych warsztatowych pracach. Służy ona do zasilania większości mniejszych narzędzi, takich jak: pistolet do malowania, piaskarka, szlifierka, wiertarka. Kompresory dostępne na rynku różnią się między sobą mocą. Ich wydajność powinna odpowiadać potrzebom danego warsztatu samochodowego. Oprócz tego, z kompresorów korzysta się do odkręcania i przykręcania śrub, lakierowania czy pompowania kół. Jest to więc sprzęt przydatny także firmom, które świadczą usługi wulkanizacyjne.

Narzędzia i urządzenia do diagnostyki pojazdów

W dobrze wyposażonym warsztacie samochodowym powinny też znaleźć się maszyny i narzędzia diagnostyczne. Za ich pomocą pracownicy warsztatu będą w stanie szybko odnaleźć źródło awarii, a co za tym idzie, sprawnie naprawić pojazd. Podstawowym urządzeniem jest oczywiście komputer diagnostyczny, którego podłącza się do komputera pokładowego samochodu. Pozwala on na szybkie i skuteczne wyeliminowanie usterki. Jeśli warsztat pełni też funkcję stacji kontroli pojazdów, wówczas warto zainwestować w linie diagnostyczne. Wśród innych sprzętów diagnostycznych należy wymienić: mierniki podciśnienia, mierniki napięcia, ciśnieniomierze, suwmiarki, mikrometry, szczelinomierze, analizatory spalin czy testery akumulatorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj