Zazwyczaj podczas zakupu używanego samochodu, kupujący najwięcej uwagi poświęcają kwestiom wizualnym oraz technicznym. Warto jednak mieć na uwadze, że obowiązki kupującego nie kończą się na tych dwóch aspektach, bowiem po zakupie należy jeszcze zarejestrować i ubezpieczyć samochód, a z tym może być problem jeśli okaże się, że pojazd był kradziony. Dlatego po sprawdzeniu stanu technicznego i przyjemnej jeździe próbnej nie można zapominać o weryfikacji stanu prawnego samochodu.

Zakup samochodu z drugiej ręki – na co warto uważać?

Choć policyjne statystyki dotyczące kradzieży pojazdów wykazujące spadek takich incydentów napawają optymizmem, to nie możemy tracić czujności. Każdy, kto już kiedyś kupował pojazd, wie jak ważne jest zabranie ze sobą kogoś, kto zna się na samochodach lub wizyta u mechanika. To właśnie często chroni osoby poszukujące dobrej oferty przed zakupem ładnie wyglądającego i kompletnie niesprawnego samochodu lub przepłaceniem za pojazd, który nie jest tego wart.

Jednak nawet najbardziej wprawne oko mechanika i wieloletnie doświadczenie nie zagwarantuje, że pojazd nie pochodzi z kradzieży. A więc co możesz zrobić, żeby upewnić się że pojazd pochodzi z legalnego źródła? Korzystając z możliwości jakie daje Internet, możesz wyszukać witryny oferujące płatne sprawdzenie historii pojazdu, przebiegu, kraju pochodzenia itp. W ten sposób porównując dane z dowodem rejestracyjnym i książką serwisową możesz wywnioskować czy są jakieś niezgodności. Bezpieczniejszym i znacznie bardziej pewnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów przy zakupie samochodu.

Profesjonalne sprawdzenie samochodu w Warszawie – sposób na oszusta

Jeżeli poczułeś dreszczyk niepokoju na myśl o tym, ile to może kosztować sprawdzenie samochodu w Warszawie i czy warto płacić takie pieniądze, skoro szansa, że samochód pochodzi z kradzieży jest naprawdę mała, to spieszymy z wyjaśnieniem dlaczego warto to zrobić.

Po pierwsze wcale nie musisz zabierać ze sobą kogoś, kto się zna na autach, odwiedzać mechanika i jeszcze potem płacić za sprawdzenie stanu prawnego pojazdu. Wszystko to załatwisz w jednym miejscu korzystając z usług profesjonalnych firm zajmujących się kompleksowym sprawdzeniem samochodów przed zakupem. Wystarczy wypełnić formularz, dostarczyć informacje na temat pojazdu, który Cię interesuje i wpłacić zaliczkę, a ekipa specjalistów dotrze na miejsce i dokona inspekcji. Co ważne, z tego typu usług możesz skorzystać nawet wtedy jeśli samochód znajduje się poza Warszawą, bowiem specjaliści oferują kontrolę z dojazdem do wskazanego miejsca po indywidualnym ustaleniu warunków.

Zaletą takiego rozwiązania jest dokładne i szczegółowe sprawdzenie pojazdu pod każdym kątem, włącznie z historią wypadków oraz legalnego pochodzenia. Nie musisz marnować czasu i pieniędzy na samodzielny dojazd do oddalonej miejscowości aby tam i tak zapłacić za sprawdzenie pojazdu. Po profesjonalnej inspekcji otrzymasz obszerny raport wraz ze zdjęciami i wyceną profesjonalistów. Co więcej, niektóre firmy oferują możliwość raportowania informacji na temat auta przez telefon podczas przeprowadzania inspekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj