Zastanawiasz się, jak skutecznie i niewielkim kosztem zareklamować swoją firmę? Lokalne przedsiębiorstwa często mają problem ze skutecznym marketingiem właśnie przez ograniczony budżet. Mamy garść porad dla przedsiębiorców, którzy chcą zyskać klientów, nie wydając na to majątku.

Zrób coś ważnego

Jak pozyskać klientów? Zanim zadasz sobie to pytanie, zastanów się, w jaki sposób możesz zwrócić ich uwagę. Jednym z nich jest poruszenie ważnej kwestii w przestrzeni publicznej. Zorganizuj wydarzenie w postaci spotkania lokalnej społeczności lub nagłośnij jakoś istotną społecznie sprawę. W ten sposób zyskasz uwagę odbiorców. Co więcej, będziesz postrzegany pozytywnie, tak samo jak Twoja firma, która zostanie skojarzona ze sprawami ważnymi i szlachetnymi. Ta metoda marketingowa jest określana jako cause marketing.

Evangelist marketing

To kolejna metoda, która bazuje na postępowaniu, które powszechnie uznaje się za właściwe. Niemniej w tym przypadku działanie marketingowe jest już o wiele bardziej związane z działalnością operacyjną firmy. Chodzi o to, aby budować duże zaufanie klientów. W tym celu trzeba traktować wyjątkowo wszystkich stałych klientów. Z czasem marka staje się im niezwykle bliska i nie wyobrażają sobie, aby od niej odejść. Co więcej, zostają niejako jej ambasadorami, zachęcając rodzinę i przyjaciół do skorzystania z oferty.

Ramka na tablice rejestracyjne i reklama na aucie

Kolejny sposób na skuteczną promocję, niskim kosztem, to zamówienie ramki na tablicę rejestracyjną. Tak naprawdę nie chodzi tutaj o jedną bramkę, bo ona nie zapewni sukcesu. Jednak jeśli ramek jest kilkadziesiąt, albo nawet kilkaset, można liczyć na sukces. Mowa o ramce otaczającej rejestrację samochodową. Można umieścić na niej nazwę firmy i logo.

Przedsiębiorstwo może zdecydować się na zaoferowanie ramek swoim klientom. Mogą to być niejako gadżety reklamowe. Jeśli firma posiada własną flotę pojazdów, obowiązkowo powinna zdecydować się na umieszczenie ramek promocyjnych na swoich autach. Niewątpliwie reklama na tablice rejestracyjne to doskonałe rozwiązanie w przypadku firm, których działalność polega na wykorzystywaniu samochodów. Jednym z najlepszych przykładów jest wypożyczalnia samochodowa.

Alternatywą dla ramki jest umieszczenie reklamy na samochodzie. W zasadzie obie metody promocji można wykorzystywać jednocześnie. Oczywiście wykonanie reklamy na karoserii jest nieco bardziej kosztowne, jednak wciąż nie są to bardzo wysokie koszty. Jednocześnie skuteczność tego typu reklam jest bardzo wysoka, zwłaszcza w przypadku biznesu lokalnego.

Firmy lokalne celują głównie w konsumentów z danej okolicy. Tym samym stosunkowo prosto dotrzeć do większości z nich, po prostu poruszając się samochodem po ulicach. Takie narzędzie reklamowe, jak ramka na tablice rejestracyjne, wykonuje swoje zadanie w zasadzie cały czas. Podczas poruszania się pojazdem, napis jest eksponowany kierowcom podczas postojów na światłach, a także pieszym, którzy przechodzą przez pasy. Co więcej, również podczas postoju na publicznym parkingu logo jest eksponowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj