Mitsubishi – rozwiązania PHEV

0
834

Interesuje Cię innowacyjny i wydajny samochód hybrydowy? Już teraz sprawdź Mitsubishi PHEV! Czym wyróżniają się rozwiązania PHEV? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Czy wiesz, że Mitsubishi już w 1966 roku rozpoczął pracę nad elektrycznymi pojazdami? To tylko pokazuje, czego właściwie możemy spodziewać się dziś, po samochodach hybrydowych tej marki! Nie bez powodu wyróżniają się wysoką jakością, ekonomicznością, gwarantując przy tym komfortową jazdę. Jeśli szukasz odpowiedniego pojazdu hybrydowego dla siebie, sprawdź Mitsubishi PHEV już teraz!

Co to jest Mitsubishi PHEV?

Czym właściwie wyróżniają się samochody Mitsubishi PHEV? Na początek warto wiedzieć, że samochód tego rodzaju ma architekturę, która opiera się na elektrycznym napędzie EV. Do zalet takiego rozwiązania zalicza się znaczną redukcję masy, co przekłada się na sprawności energetycznej, sprawne pakowanie, równie bezproblemowe działanie, możliwość ładowania pojazdu na kilka różnych sposobów czy zerową emisję spalin. Jeśli chodzi o ładowanie, wielu kierowców ceni sobie możliwość czynienia tego w ruchu.

Jeśli chodzi o modele PHEV, na rynku pojawił się nowszy model – a mianowicie Eclipse Cross, który jest właściwie jedynym takim SUV-em coupe plug-in. Wyróżnia się bezkompromisową stylistyką, fantastycznymi detalami, trzema możliwościami, jeśli chodzi o stylizację zewnętrzną oraz nowoczesnym wzorem lamp. To idealna opcja dla tych kierowców, którzy chcą się wyróżniać na drodze i którym zależy na komfortowej podróży.

Sporą popularnością cieszą się także samochody Mitsubishi Outlander PHEV. To funkcjonalny SUV, który jednocześnie jest bezemisyjnym samochodem elektrycznym. Każdy kierowca może zatem jeździć po mieście, przy zerowej emisji spalin, podczas podróży poza miastem natomiast wykorzystywać silnik benzynowy. Ponadto hybrydy typu PHEV marka wyposaża w akumulatory, które umożliwiają pokonywanie dystansu wynoszącego 50 km z wykorzystaniem tylko i wyłącznie elektrycznego silnika. Warto jednak wiedzieć, że modele Outlander PHEV to coś więcej, niż tylko hybryda. Jak jeździ pojazd tej serii?

Czym wyróżnia się Mitsubishi Outlander PHEV?

Mitsubishi Outlander PHEV to wyjątkowy samochód, w którym montuje się zespół napędowy składający się z silnika benzynowego oraz dwóch silników elektrycznych. Wspomniane silniki elektryczne producent umieścił zarówno na przedniej, jak i tylnej osi. System napędowy dodatkowo ma generator oraz moduły sterowania, które nie tylko gwarantują odpowiednie parametry działania elektrycznych silników, ale i podnoszą ogólnie energetyczną efektywność.

Napęd hybrydowy z Mitsubishi Outlander PHEV może pracować w dwóch trybach, a mianowicie w trybie równoległym oraz szeregowym. W pierwszym przypadku przednie koła napędzane są przez silnik spalinowy, który jednocześnie wspomagany jest przez silnik elektryczny. Tylny elektryczny silnik napędza wówczas koła tylne. Tryb równoległy włącza się automatycznie w momencie, gdy osiągniemy pojazdem dużą prędkość. Dodatkowo silnik spalinowy wykorzystuje tę nadwyżkę obrotowego momentu i tym samym ładuje trakcyjny akumulator, wykorzystując do tego generator.

Tryb szeregowy natomiast do działania wykorzystuje tylny i przedni silnik elektryczny. Spalinowy napędza jedynie generator, aby ładować trakcyjny akumulator w trakcie jazdy. Tryb szeregowy automatycznie załącza się, gdy poziom naładowania akumulatorów jest za niski lub gdy jedzie się pod górę.

Outlander na tle innych hybrydowych rozwiązań wyróżnia się również tym, że można poruszać się nim również w całkowicie elektrycznym trybie. Jest to możliwe, ale tylko do prędkości 135 km/h. W takiej sytuacji samochód napędzają dwa silniki elektryczne, które energię pozyskują z trakcyjnego akumulatora.

Gwarancja Mitsubishi sprawia, że kierowcy nie muszą się martwić o jakość tych samochodów osobowych. W wielu testach są one przedstawiane jako niezawodny samochód, a w przypadku jakichkolwiek problemów można uzyskać fachową pomoc w autoryzowanym serwisie Mitsubishi. Jeżeli więc ktoś chce mieć wysokiej jakości niezawodny samochód, który nawet po wygaśnięciu gwarancji producenta będzie się sprawdzał do codziennego użytkowania, warto pomyśleć o tym, aby nowym samochodem był któryś z popularnych modeli od Mitsubishi Motors Corporation.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj