Nowoczesne kosmetyki detailingowe to rozwiązania dostępne dla wszystkich. Korzystają z nich nie tylko specjaliści, ale również pasjonaci i ci, którym zależy na dobrym stanie swojego pojazdu. Jednym z często stosowanych preparatów jest wosk samochodowy, który pozwala cieszyć się pięknym lakierem o głębokim, intensywnym kolorze. Warto natomiast zdawać sobie sprawę, że jego stosowanie to nie tylko kwestie estetyczne. Po co go stosować i jaki wybrać? Poznaj najważniejsze informacje.

wosk samochodowy

Wosk samochodowy to preparat o działaniu pielęgnacyjnym i zabezpieczającym. To specjalistyczny środek, który pozwala nabłyszczyć auto i wzmocnić jego połysk, by wyglądało jak prosto z salonu. Chcemy jednak zwrócić uwagę, że kosmetyki detailingowe to dbałość nie tylko o wygląd pojazdu, ale przede wszystkim o jego stan techniczny. Wosk również służy nade wszystko do ochrony. Przekonaj się, dlaczego warto go stosować.

Wosk na mokro

Po co stosujemy wosk do samochodu?

Walory estetyczne samochodu to dopiero początek – najważniejsze jest to, by maksymalnie je zabezpieczyć przed wszelkiego rodzaju czynnikami uszkadzającymi jego powłokę. Przedstawiamy listę najważniejszych problemów, które wyraźnie zmniejszają się, gdy regularnie stosujesz wosk samochodowy. Przed czym chroni on twoje auto?

Wosk na mokro

Czynniki atmosferyczne

Nie sposób zaprzeczyć, że lakier narażony na intensywne opady deszczu czy – wręcz przeciwnie – upalne słońce, po prostu niszczeje. Dostrzegają to z pewnością osoby, które nie posiadają zadaszonego garażu, czyli zdecydowana większość właścicieli pojazdów w miastach.

Profesjonalny płyn do mycia szyb

Co najbardziej zagraża twojemu samochodowi? Przykra informacja jest taka, że nie ma dobrej pory roku, która nie byłaby problematyczna. Szkodliwe dla stanu pojazdu mogą być zbyt intensywne słońce, minusowa temperatura, opady deszczu o specyficznym odczynie pH czy śnieg. Wszystko to może prowadzić do pojawienia się nieprzyjemnych dla oka śladów na całej powierzchni auta, a więc wosk samochodowy warto stosować przez cały rok.

Dressing do opon

Uszkodzenia mechaniczne

Choć nie da się uniknąć szkód powstałych na skutek zderzenia czy kolizji, na wiele innych kwestii mamy wpływ. Profesjonalny wosk samochodowy dobrany przez doświadczonych sprzedawców ze sklepu Chemotion pozwala nam zabezpieczyć lakier przed niechcianymi uszkodzeniami mechanicznymi. Możemy dzięki niemu ukryć mikroryski czy specyficzne plamy powstałe w wyniku nieprawidłowego mycia (tzw. hologramy).

Kosmetyki detailingowe

Upływ czasu

Nie możemy się oszukiwać, że wieloletnie samochody mogą wyglądać tak, jakby przed chwilą opuściły salon. Możemy jednak zrobić wszystko, by przez maksymalnie długi czas ich wygląd nie pozostawiał wiele do życzenia. To właśnie wosk samochodowy pozwoli nam utrzymać intensywność jego koloru. Jego właściwości pozwalają na działanie prewencyjne – utrudniają osadzanie się zanieczyszczeń, chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi i sprawiają, że nieprzyjemne zmiany pojawiają się później.

Wosk w płynie

Najlepszy wosk do samochodu – jaki wybrać?

Dobrze dobrany wosk do samochodu stanowi bardzo potrzebną warstwę ochronną dla lakieru. Dzięki niemu możemy dłużej cieszyć się pięknym wyglądem naszego pojazdu oraz zwiększyć jego odporność na czynniki zewnętrzne: uszkodzenia, zanieczyszczenia, pogodę czy upływ czasu. Warto jednak mieć na uwadze, że pożądany efekt pozwoli nam osiągnąć wyłącznie kosmetyk detailingowy dopasowany do potrzeb naszego auta. Zauważ, że wosk do samochodu jest dostępny w wielu różnych wariantach – to m.in. woski twarde, w mleczku, syntetyczne, naturalne lub hybrydowe.

Kosmetyki detailingowe

Jeśli wiesz chcesz naprawdę dobrze wybrać wosk do samochodu, najlepiej skonsultuj swoje wątpliwości z doświadczonym specjalistą. Warto skorzystać z wiedzy, którą chętnie dzielą się pracownicy sklepu specjalistycznego Chemotion. Z pewnością podpowiedzą ci, które kosmetyki detailingowe najlepiej sprawdzą się w przypadku twojego auta.

Kosmetyki detailingowe

Czernidło do opon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj