Samodzielne mycie samochodu ma wiele zalet. Pozwala dokładnie oczyścić pojazd i zadbać o każdy, najmniejszy zakamarek z największą precyzją. Choć wymaga nieco pracy, to zdecydowanie efekt końcowy jest tego wart. Sprawdź, jak skutecznie wyczyścić swój pojazd, aby całość nie zajęła Ci zbyt wiele z czasu.

Zacznij od odkurzenia pojazdu

Każde czyszczenie samochodu należy rozpocząć od dokładnego odkurzenia tapicerki oraz wszelkich zakamarków. Lepiej nie zostawiać tego na koniec, ponieważ unoszący się kurz i pył może ponownie osiąść we wnętrzu pojazdu. Aby praca była szybka i skuteczna, najlepiej sięgnąć po lekki, bezprzewodowy odkurzacz. Choć tego typu urządzenia są drogie, to mają wysoką moc, która świetnie sprawdza się w trudno dostępnych miejscach w aucie. Do odkurzania użyj szczotki z miękkim włosiem, ponieważ nie zarysuje ona plastikowych i metalowych części.

Usuń plamy z tapicerki

Niezależnie od tego, jak bardzo dbasz o swój samochód, wcześnie czy później pojawią się plamy na tapicerce. Do ich usunięcia użyj specjalistycznych detergentów. Inny środek nada się to bawełny, a jeszcze inny do skóry. Dzięki odpowiednim produktom nie tylko szybko usuniesz zabrudzenia, ale także unikniesz zniszczenia tapicerki.

Masz zwierzaka? Pozbądź się sierści

Jeśli w Twoim samochodzie nawet od czasu do czasu jeździ zwierzę, z pewnością w jego wnętrzu pojawiła się sierść. Poradzi sobie z nią bardzo mocny odkurzacz. Nie masz takiego? Wówczas musisz postawić na ręczne metody. Dobrym pomysłem jest rolkowanie, czyli zastosowanie rolki z kleistą powierzchnią, do której przyczepi się sierść.

Czas na mycie wnętrza

Jeśli Twój samochód jest już odkurzony, a na tapicerce nie ma plam ani sierści, czas na mycie wnętrza, czyli plastikowych elementów oraz szyb. Użyj do tego specjalnych środków, dedykowanych danej powierzchni. Możesz także postawić na produkty o właściwościach antystatycznych, ponieważ dzięki temu plastik pozostanie czysty na dłużej. Pamiętaj o tym, aby czyszcząc wnętrze samochodu, nakładać preparat myjący na gąbkę lub szmatkę. Pryskanie bezpośrednio na części samochodu może doprowadzić do tego, że preparat osiądzie, np. na tapicerce, a w konsekwencji pojawią się zacieki lub plamy.

Jak myć auto z zewnątrz?

Sprzątanie auta kończymy dokładnym umyciem go z zewnątrz. Również należy do tego celu stosować tylko i wyłącznie dedykowane produkty. Niektórzy właściciele pojazdów mogą mieć pokusę, aby wykorzystać płyn do mycia naczyń. W końcu świetnie się pieni, a skoro myje talerze, to poradzi sobie także z autem, prawda? Tak, ale jednocześnie może sprawić, że lakier stanie się matowy. Warto natomiast wiedzieć, że używając produktu do karoserii, nie tylko nie podejmujesz tego zbędnego ryzyka, ale także stosujesz preparat, który chroni przed powstawaniem korozji. Aby mycie auta z zewnątrz przebiegło szybko i skutecznie, odpowiednio się do tego przygotuj. Oprócz dedykowanego preparatu będą Ci potrzebne: wiaderko, gąbka, ściereczki oraz rękawiczki z lateksu, które ochronią Twoje dłonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj