W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na zakup ubezpieczenia online. Jednak czy nie opłaca się bardziej wybrać oferty u agenta? Jest to dylemat, na który warto by było odpowiedzieć. Oczywiście zarówno opcja przez internet, jak i ta u doradcy, mają swoje zalety. Która ma ich więcej? Sprawdźmy.

Ubezpieczenie auta u agenta ubezpieczeń

Ten tradycyjny, stacjonarny sposób wciąż ma ogrom zwolenników. Wszystko dlatego, iż na ogół agent, u którego od lat kupujemy ubezpieczenia, znajduje dla nas promocje. Warto wiedzieć, iż rozróżniamy dwa rodzaje agentów ubezpieczeniowych: przedstawicieli towarzystwa ubezpieczeniowego oraz multiagentów. Multiagenci pomogą nam porównać wszystkie oferty i znaleźć najkorzystniejszą, przedstawiciele zaś reprezentują dane towarzystwo i proponują owego kwotę ubezpieczeń. Tak więc możemy skorzystać z usług obydwóch agentów. U multiagenta poprosimy o porównanie ofert, a z przedstawicielem firmy wskazanej przez agenta podpiszemy umowę. Wszystkie formalności pomaga nam załatwić właśnie agent, co jest największą oprócz rabatów zaletą wyboru ubezpieczenia u agenta ubezpieczeniowego.

Czy ubezpieczenie samochodu przez internet opłaca się?

Coraz więcej właścicieli aut decyduje się na zakupienie ubezpieczenia OC i AC poprzez internet. Czy aby na pewno to dobry pomysł? Jak się okazuje, tak. Kupowanie online jest bowiem bardzo szybką czasowo alternatywą w porównaniu do szukania polisy na samochód u agenta ubezpieczeniowego. Wystarczy wypełnić wyłącznie formularz u danej firmy ubezpieczeniowej. Oczywiście najlepiej najpierw skorzystać z kalkulator OC i AC online (http://kalkulatoroc.org.pl), aby znaleźć dla siebie najkorzystniejszą ofertę ubezpieczeń. Tak jak w przypadku zawarcia umowy z agentem stacjonarnie, wybór oferty online jest zabezpieczony, dzięki istnieniu umowy ubezpieczenia, którą możemy podpisać online. Jeśli natomiast chodzi o to, co wyróżnia e ubezpieczenie samochodu od zwykłego, jest fakt, iż aby je wykupić właściwie nie musimy nawet wychodzić z domu.

A więc, co lepiej wybrać? Ubezpieczenie samochodu online czy u agenta?

Właściwie każdy odpowie na to pytanie inaczej. Jednak warto poznać kilka faktów, które pomogą nam wybrać. Po pierwsze, na ogół ubezpieczyciel – agent ubezpieczeniowy, z którym umówimy się na wgląd w ofertę, zazwyczaj znajdzie dla nas specjalną obniżkę. Z drugiej strony, kalkulatory porównujące oferty ubezpieczeń, dostępne online, może zaproponować nam pakiet ubezpieczeniowy. Ponadto odnajdzie oferty różnych przedsiębiorstw. Warto więc zajrzeć na stronę http://kalkulatoroc.org.pl/po-jakim-czasie-przepadaja-znizki-oc-przerwa-w-ubezpieczeniu/ i samemu przemyśleć, jakie ubezpieczenie będzie najlepsze w danym przypadku indywidualnego klienta.

Ubezpieczenie OC (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków na drodze) i ubezpieczenie AC to obowiązkowe polisy na samochód. Przeważnie wykupujemy je na rok, po czym musimy przedłużyć ubezpieczenie samochodu. Warto również przemyśleć ubezpieczenie opon swojego auta oraz ubezpieczenie szyb. Dlatego też każdy posiadacz pojazdu mechanicznego staje co roku przed wyzwaniem w postaci wykupienia, jak najkorzystniejszego ubezpieczenia. Ubezpieczenia samochodu są więc kłopotliwe. Wiadomo wszak, iż chcemy skorzystać z najlepszej oferty. Jednak poszukiwania wcale nie muszą być takie nieprzyjemne. Jeśli bowiem skorzystamy z porównywarki ofert oc ac być może okaże się, iż znajdziemy najlepszą ofertę i wykupimy polisę online. Kto wie? A może jednak wybierzemy tradycyjny wykup z pomocą speca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj