do miasta lepsze auto czy skuter

Poruszanie się po mieście to temat, który budzi wiele kontrowersji, bowiem stanowiska w kwestii najlepszego środka transportu są bardzo podzielone. Każdemu zależy, aby codziennemu funkcjonowaniu towarzyszyła miła atmosfera i poczucie wygody. O ile na stresujące i generujące spóźnienia korki nie masz wpływu, o tyle na komfort, w jakim w nich uczestniczysz, już tak. Czym poruszać się po mieście, aby pogodzić dbałość o środowisko z troską o siebie? Sprawdźmy!

Różne środki transportu – wady i zalety

Które aspekty są dla Ciebie kluczowe w poruszaniu się po mieście? Z pewnością wskażesz, być może w nieco innej kolejności, komfort jazdy, koszty oraz czas przejazdu, a także wpływ Twojego uczestnictwa w ruchu drogowym na kondycję otaczającego środowiska naturalnego. Jeśli chodzi o koszty oraz ekologię, komunikacja miejska może wydawać się najlepszym rozwiązaniem. Nie zapewnia ona jednak należytego komfortu i niezależności, a to czynniki, z których najciężej zrezygnować. Przesiadki, konieczność długiego oczekiwania na przystankach w niesprzyjających warunkach pogodowych, tłok, opóźnienia generujące Twoje spóźnienia – wiele czynników przemawia na niekorzyść transportu publicznego. Nic nie zapewni takiego komfortu jazdy jak własny środek transportu. Pełna niezależność, jeśli chodzi o czas wyjazdu, możliwość dotarcia w określone miejsce, wybrani towarzysze podróży, swoboda – to nadal nie wszystkie zalety poruszania się po mieście autem lub skuterem. Pragniesz postawić na swój komfort, ale Twoje obawy budzi negatywny wpływ zanieczyszczeń emitowanych przez pojazdy spalinowe na otoczenie? Okazuje się, że wygodne dojazdy nie muszą odbywać się ze szkodą dla środowiska naturalnego. Jak to możliwe? Koniecznie czytaj dalej!

Małe auto, auto hybrydowe czy skuter – czym poruszać się po mieście?

Nie ulega wątpliwości, że mobilność jest bardzo cenionym aspektem, zwłaszcza przez aktywnie żyjących w mieście ludzi. Codzienne dojazdy do pracy, szkoły, przedszkola i na treningi oraz powroty w godzinach szczytu, duże zakupy, spotkania w gronie rodziny i przyjaciół, weekendowe wypady poza miasto – jest wiele sytuacji, w których własny komfort i bezstresowy dojazd w wyznaczone miejsce z niezbędnym bagażem to podstawa, mająca bezpośrednie przełożenie na jakość codziennego funkcjonowania. Właśnie dlatego własny samochód osobowy lub skuter to najchętniej wybierane środki transportu do miasta. Przyjrzyjmy się nieco bliżej, jakie korzyści wynikają z poszczególnych rozwiązań!

Własny samochód osobowy – gwarancja komfortu

Posiadanie własnego samochodu jako głównego środka transportu w mieście znajduje swoje uzasadnienie z wielu wspomnianych już wcześniej powodów. Ze względu na fakt, że miasto, a zwłaszcza jego centrum, to przestrzeń, w której dużo się dzieje, warto postawić na mały model znanej i cenionej marki. Komfortowe parkowanie w każdym miejscu, znacznie niższe spalanie niż w przypadku dużych aut bez konieczności rezygnowania z dynamicznej jazdy w poczuciu komfortu i bardzo pakownego, jak na auto z tego segmentu, bagażnika zapewnia Kia Picanto. To małe miejskie auto, które doskonale sprawdzi się na co dzień do miasta. Z powodzeniem pomieści kilka osób oraz ich bagaże i zakupy, zapewniając komfortową podróż do wyznaczonego miejsca docelowego. Zarzut braku troski o ekologię stawiany osobom podróżującym po mieście samochodem, zwłaszcza w pojedynkę, w przypadku tego auta również nie znajduje uzasadnienia. Wybór Picanto nie wiąże się z nadmiernym obciążaniem środowiska naturalnego, bowiem emisja trujących związków podczas spalania w tak małym aucie została zredukowana do niezbędnego minimum. Jedno auto, wiele zalet!

Skuter – w sam raz do miasta

Jeśli zazwyczaj podróżujesz w pojedynkę z niewielkim bagażem, a dystanse, które pokonujesz, nie są duże, idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie wybór skutera jako własnego środka transportu do miasta. Jeśli posiadasz prawo jazdy kategorii B, a więc dokładnie takie samo jak wymagane do prowadzenia samochodu, bez konieczności zdobywania żadnych dodatkowych uprawnień możesz zostać kierowcą skutera. Nowa Honda PCX 125 to utrzymany w nowoczesnej stylistyce skuter, który uczyni Twoje codzienne funkcjonowanie w mieście wygodnym, zapewniając Ci niezależność i możliwość swobodnego zaparkowania niemal w każdym miejscu. W połączeniu z niskim spalaniem, które nie wywiera negatywnego wpływu na obciążone działalnością człowieka środowisko, skuter Honda z silnikiem o pojemności 125 ccm okazuje się idealnym rozwiązaniem!

Auto hybrydowe – rozwiązanie na miarę potrzeb

Jeśli lubisz auta o przestronnych wnętrzach i nowoczesnym designie nadwozia, a jednocześnie cenisz sobie dynamikę jazdy i terenowe zacięcie, a kwestie ekologii są Ci bliskie, jedną odpowiedź na wszystkie Twoje potrzeby stanowi samochód hybrydowy. Idealnym przykładem może być Hyundai Kona. Wspierany jednostką elektryczną silnik spalinowy zachwyci Cię nie tylko imponującymi osiągami. Współpraca dwóch rodzajów napędu zapewni realne oszczędności, dzięki którym Twoje codzienne dojazdy w poczuciu komfortu nie będą wiązały się z koniecznością nadwyrężania domowego budżetu. Nie bez znaczenia pozostaje również aspekt troski o środowisko – zredukowana aktywność silnika spalinowego generuje niższe spalanie, a co za tym idzie – mniej szkodliwych związków przenika do środowiska. Komfortowa jazda, dostrzegalne oszczędności i ratowanie planety towarzyszące posiadaniu własnego auta brzmią jak spełnienie marzeń?

Kia Picanto, Honda PCX 125 czy hybrydowy Hyundai? Który model będzie towarzyszył Ci w codziennych wyzwaniach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj