Zakup samochodu zawsze wiąże się z szeregiem dylematów i pytań związanych nie tylko z kwestiami formalnymi, ale przede wszystkim z aspektami technicznymi pojazdu. Wielu nabywców zastanawia się także, czy lepszym rozwiązaniem jest zakup nowego, czy używanego auta. Jak się okazuje, zdania na ten temat są podzielone, dlatego najlepiej, aby każdy samodzielnie podjął decyzję, biorąc pod uwagę wady oraz zalety obu rozwiązań.

W obecnych czasach o zakupie pojazdu osobowego można myśleć nawet wówczas, gdy nie posiada się sporego budżetu. Tym bardziej, że na rynku znajdziemy tak wiele ofert, dotyczących zarówno nowych, jak i używanych samochodów, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Kluczem do sukcesu jest określenie swoich potrzeb, wymagań, jak i możliwości. Oprócz parametrów technicznych, stanu i ceny samochodu są także koszty jego utrzymania i eksploatacji. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie atuty przemawiają za zakupem pojazdu używanego, a jakie za nowymi autami.

Czy zakup nowego pojazdu to dobre rozwiązanie?

Zakup nowego samochodu, który dopiero co wyjechał z fabryki, to nadal marzenie wielu osób. Bycie pierwszym właścicielem takiego pojazdu to coś, czego nie da się porównać z żadnym innym uczuciem. Do największych zalet nowych samochodów można zaliczyć oczywiście standardową rękojmię, a także gwarancję producenta, co już na początku zwiększa poziom bezpieczeństwa i ochrony na wypadek jakichkolwiek awarii. Nabywając nowy samochód można go w dowolny sposób skonfigurować, dostosowując do swoich potrzeb. Chodzi tutaj nie tylko o kwestie techniczne, w tym dodatkowe wyposażenie, ale także możliwość zaprojektowania wyglądu wnętrza, w tym kolorystyki, według własnego uznania. Czy jednak zakup nowego pojazdu ma same zalety? Oczywiście, że nie! Jedną z największych wad jest wysoka, często zaporowa, cena, a także o wiele mniejszy wybór niż w przypadku aut używanych.

Nabycie używanego auta – na co zwrócić uwagę?

Zakup używanego samochodu to świetna opcja dla osób, które posiadają ograniczony budżet lub po prostu zależy im na konkretnym pojeździe, który dostępny jest wyłącznie na rynku wtórnym. Kupując używane auto, sporo zyskujemy, ponieważ szacuje się, że w przypadku nabycia nowego samochodu w jednej chwili traci on na wartości nawet kilkadziesiąt procent. Dla wielu jednym z mankamentów używanych pojazdów osobowych jest to, że nigdy nie można mieć pewności, w jaki sposób był on użytkowany i czy poprzedni właściciel dołożył wszelkich starań, aby auto służyło jak najdłużej. Niektórzy decydują się na nabycie używanego samochodu, ponieważ upatrzyli sobie jeden konkretny pojazd, który nie jest już dostępny w fabrykach. W takim przypadku warto sprawdzić samochody używane Allegro, gdzie znajdziemy spory wybór, i to w najlepszych cenach na rynku.

Nowe czy używane – które lepsze?

Na to pytanie nie ma oczywiście jednej prostej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od wymagań i możliwości samego nabywcy. Bardzo często trafia się na okazję zupełnie przypadkiem i na dalszy plan schodzi wówczas to, czy pojazd jest używany, czy nowy. Jeśli jednak jest to dla nas spora różnica, do każdej sytuacji warto podejść indywidualnie i przeanalizować wszelkie „za” oraz „przeciw”. W kontekście używanych, ale często także nowych samochodów warto prześledzić ofert dotyczące poszczególnych marek i modeli, jak m.in. Renault Megane Allegro czy Toyota Auris Allegro. Obecnie można tam znaleźć prawdziwe okazje cenowe, a codzienne pojawiają się kolejne oferty, dlatego najlepiej śledzić je na bieżąco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj