Plany elektryfikacji Volkswagena

0
835

Volkswagen jest niemiecką marką samochodową (jego nazwa w dosłownym tłumaczeniu to samochód ludu), która zaskarbiła sobie sympatię nie tylko rodaków, ale również… Polaków. Tylko w 2021 roku w naszym kraju zarejestrowano aż 110 386 osobowych samochodów tej marki. W 2019 roku uznawano go natomiast za najpopularniejszą markę samochodów w Polsce.

Volkswagen Group Polska – czyli nieco o polskim oddziale marki

Volkswagen Group Polska, czyli polski oddział niemieckiego giganta jest jest wyłącznym importerem samochodów Grupy Volkswagen, w skład których wchodzi również Skoda, Seat, Audi czy Porsche.

Grupa Volkswagen – czy manipulowała wynikami pomiarów toksyczności spalin?

W roku 2015 Grupa Volkswagen została oskarżona o instalację oprogramowania mającego na celu manipulowanie wynikami pomiaru toksyczności spalin.

Volkswagen – jakie ma podejście do samochodów elektrycznych?

Nie ulega wątpliwości, że samochody elektryczne cieszą się ogromną popularnością. Coraz więcej tego typu pojazdów sprowadza się również na rynek polski. Jako społeczeństwo coraz częściej zwracamy uwagę na sytuację ekologiczną w jakiej znajduje się świat i dążymy do jej poprawy.

Doskonale zdają sobie z tego sprawę koncerny motoryzacyjne, które również zdecydowały się podjąć walkę z kryzysem cieplarnianym. Tylko w 2021 roku firma dostarczyła konsumentom 453 000 aut elektrycznym, co jest fantastycznym wynikiem w porównaniu do roku poprzedniego.

Jakie modele chce produkować Volkswagen?

Volkswagen ma ogromne plany wobec elektromobilności. Celem koncernu jest obniżenie cen produkcyjnych na tyle, aby modele Volkswagena były dostępne dla jak największej rzeszy ludzi. Obecnie, pracuje nie tylko nad obniżeniem kosztów produkcji, ale również nad zwiększaniem zasięgu produkowanych samochodów. Jednym ze sposobów na obniżenie cen produkcji jest samodzielne produkowanie przez firmę akumulatorów.

Thomas Schmall stwierdził, że jeśli cena kilowatogodziny w ich akumulatorach zostanie obniżona do kwoty niższej niż 100 euro za godzinę, to samochody elektryczne będą w końcu dostępne dla społeczeństwa i wiele osób zgadza się z tym stwierdzeniem. Volkswagen w tym celu zamierza do roku 2030 wybudować aż 6 ogromnych fabryk wyspecjalizowanych w produkcji akumulatorów.

Można przypuszczać, że za jakiś czas modele dostępne w ofercie koncernu będą głównie elektryczne.

Czy to koniec planów Volkswagena?

Na produkcji akumulatorów koncern nie zamierza przestać. Chce dodatkowo zdecydować się na rozbudowę stacji szybkiego ładowania. Tylko do 2025 roku ma powstać 18 000 punktów, które będą to umożliwiać. I będą one dostępne nie tylko na stacjach paliw. W Hiszpanii stacje będą zlokalizowane chociażby przy głównych drogach.

Szukasz samochodu? Zdecyduj się na Volkswagen!

Jeśli poszukujesz samochodu dla siebie i dla swojej rodziny, zdecyduj się na Volkswagen. Volkswagen w Polsce cieszy się dużą popularnością. Sam koncern stawia też na rozwój, co chwilę oferując nowsze modele i z impetem wkraczając w świat elektromobilności. Firma najpóźniej w roku 2050 chce się stać przedsiębiorstwem neutralnym pod kątem emisji CO2 i jeśli uda mu się dokonać realizacji planów opisanych wyżej, jest wielce prawdopodobne, że się mu to uda!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj