Mercedes Klasy E – czym charakteryzuje się ten samochód?

0
365

Spora część osób przy wyborze nowego samochodu, w dość znaczący sposób rozważa zakup pojazdu spod szyldu gwiazdy. Mercedes to jedna z firm dyktujących warunki na rynku motoryzacyjnym. Większość ich modeli jest określana mianem luksusowych, a każda nowa wersja przyprawia o jeszcze większe ciarki.

Niewątpliwie do takich przykładów możemy zaliczyć Mercedesa Klasy E. Jest to samochód o nieporównywalnie długiej tradycji, sięgającej aż 1946 roku. To właśnie wtedy ruszyła produkcja pierwszych modeli tej klasy, których do tej pory sprzedano ponad 14 milionów sztuk.

Połączenie klasyki z nowoczesnością

Nie da się ukryć, że wcześniej wspomniana data z pewnością zrobiła wrażenie na każdym z nas. Sytuacja robi się bardziej klarowna wiedząc, z jakim samochodem mamy do czynienia. Dostrzeganie błędów pojawiających się na przestrzeni tylu lat, z pewnością pozwala na ich likwidację przy wypuszczaniu każdej, nowej generacji.

Pojazd bez wątpienia stał się samochodem klasy premium, a wszystko przez wzgląd na jego tradycję i różnorodność poszczególnych wersji. Jego produkcja odbywa się zarówno w wersji limuzyn, jak i kombi. Aktualnie, mamy do czynienia z pięcioma generacjami Klas E, z których każda różni się od siebie w sposób bardzo widoczny.

Najnowsza wersja Mercedesa Klasy E

Starsze generacje tych samochodów generują bardzo dużo emocji, jednak ich opis warto zostawić pasjonatom niemieckiej motoryzacji. Aktualnie, najnowszą wersją klasy E jest W213. Mówi się co prawda, że w planach na rok 2023 jest opcja W214, jednak są to wstępne spekulacje, a na nieoficjalne prototypy można napotkać w sieci.

Wróćmy jednak do popularnego W213. Sporą zmianą od 2016 roku było przeniesienie logo firmy na osłonę chłodnicy. Przeważnie, we wcześniejszych wersjach znaczek ten można było spotkać w wersji wystającej na masce. Było to niejako znakiem tej klasy. Całą karoserię zdobi sportowo stylizowana linia Avantgarde. W nowszych wersjach, zmienił się także pas tylny samej limuzyny. Jest on znacznie mniej kanciasty, a bardziej wyprofilowany i łagodny. Piąte generacje posiadają także dzielone tylne lampy i unowocześniony bagażnik.

Nie można oczywiście nie wspomnieć o samym komforcie prowadzenia takich pojazdów. Mercedesy Klasy E słyną z dużej ilości miejsca i bardzo wygodnego wnętrza. Nie wierząc jednak na słowo, można to sprawdzić samemu bez kupna pojazdu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło mercedes klasa e wynajem i tam dobrać najlepszą dla siebie propozycję w celu wytestowania pojazdu.

Wersje silnikowe

Większość silników w nowych modelach została wyposażona już w systemy hybrydowe typu plug-in. Istnieje siedem opcji hybryd dotyczących silników benzynowych, wysokoprężnych, limuzyn, kombi i napędów: jednie na tył oraz na cztery koła. Najmocniejszym z nich jest 367KM benzyniak o pojemności 3 litrów. Najsłabsza wersja benzynowa posiada natomiast 156KM, a jest nią standardowy silnik klasy executive o pojemności 1.6l. Wśród jednostek wysokoprężnych wyróżniamy warianty o mocy w zakresie od 156KM do 367KM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj