Warsztat samochodowy to miejsce, w którym prąd jest niezbędny do skutecznej, efektywnej i ciągłej pracy. Zwykle miejsca te podłączone są do infrastruktury publicznej, jednak jej ciągłość działania nie zawsze jest zachowana. Co możesz zrobić, gdy zabraknie Ci prądu podczas napraw samochodów klientów? Uruchom swój generator energii elektrycznej. W tym tekście podpowiemy Ci, jaki agregat prądotwórczy wybrać do warsztatu samochodowego.

To jaki agregat prądotwórczy wybrać do warsztatu samochodowego, zależy od wielu czynników i Twojego zapotrzebowania. Sprzęt spełni jednak wiele ważnych zadań, zabezpieczając Cię na wypadek różnych sytuacji.

Dlaczego agregat w warsztacie samochodowym to dobre rozwiązanie?

Przede wszystkim generator prądu to zasilanie awaryjne na wypadek przerw w dostawie energii elektrycznej. Dzięki temu nie będziesz musiał zatrzymywać pracy, a wszelkiego rodzaju sprzęty elektryczne i elektroniczne nadal będą dostępne. Agregat podtrzyma również światło, konieczne do pracy (np. w kanale lub po zmroku).

Poza tym agregat może być także urządzeniem wspierającym Twoją pracę np. w warunkach terenowych. Mobilne urządzenie ułatwi naprawę samochodu na miejscu awarii, jeżeli jest to konieczne.

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do warsztatu?

Zastanawiając się jaki agregat prądotwórczy wybrać do warsztatu samochodowego musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy zależy Ci na mocnym urządzeniu stacjonarnym do zagwarantowania ciągłego zasilania energią elektryczną w zakładzie czy potrzebujesz mobilnego sprzętu do zadań terenowych. Stacjonarne urządzenie powinno mieć system automatycznego przełączania napięcia w przypadku wykrycia jego spadków z sieci publicznej.

Jeżeli określiłeś już zapotrzebowanie, określ moc z jaką powinien pracować agregat. Dostosuj ją do urządzeń w swoim warsztacie lub tych, które będziesz zabierał ze sobą do pracy w terenie (zachowując jednocześnie odpowiedni zapas). Ważne jest, aby agregat prądotwórczy posiadał stabilizację napięcia (system AVR), który zapewni bezpieczeństwo Twoim narzędziom elektrycznym i elektronicznym. Na koniec zwróć uwagę na paliwo, jakim zasilane jest urządzenie. Pomyśl o silniku diesla. To dużo bardziej oszczędne sprzęty, które spalają mniejszą ilość surowca energetycznego. Chociaż agregaty na olej napędowy są droższe, to przy częstej i intensywnej eksploatacji szybko się zwrócą. Warto mieć to na uwadze, wybierając agregat prądotwórczy do warsztatu samochodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj