Czym kierować się wybierając nowy samochód?

0
706

Raz na kilka, bądź kilkanaście lat stajemy przed zakupem nowego samochodu. Ze względu na to, że wybór auta to decyzja na lata warto zastanowić się nad kilkoma aspektami, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Z artykułu dowiesz się, o czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę, aby nie żałować swojego zakupu.

Czy warto kupić nowy samochód?

Wśród kierowców mamy zwolenników kupowania zarówno nowych aut, jak i używanych. Ci pierwsi kierują się na pewno nowoczesną technologią, w jaką wyposażone są nowe pojazdy, bezpieczeństwem użytkowników samochodów, czy chociażby miejscem zakupu. Salony oferujące nowe auta dają bowiem gwarancję pochodzenia i sprawności samochodu. Niestety jednak nie każdego w dzisiejszych czasach stać na zakup auta z salonu.

Osoby, które wybierają auta z komisów samochodów używanych, bądź bezpośrednio od właścicieli niestety podejmują pewnego rodzaju ryzyko i ich zakup nie będzie tak bezpieczny, jak w przypadku kupna auta z salonu. Auta salonowe posiadają szczegółową dokumentację techniczną, która dowodzi źródła pochodzenia oraz sprawności samochodu.

Niestety nie mamy tej gwarancji, gdy kupujemy pojazd w komisie bądź od prywatnego właściciela. W tym przypadku przed zakupem potencjalnego auta na jego oględziny należy wybrać się z mechanikiem samochodowym, który na miejscu będzie mógł oszacować stan techniczny pojazdu.

Kupując auto nowe bądź używane w salonie masz pewność, że w przypadku jego awarii możesz liczyć na gwarancję oraz naprawę na koszt salonu. Oczywiście należy się szczegółowo zapoznać przed podpisaniem umowy, jakiego rodzaju uszkodzenia pokryje nam dealer samochodowy, a o jakie będziemy musieli dbać samodzielnie. Mimo wszystko, zakup samochodu w salonie, jeśli możesz sobie na to pozwolić, jest na pewno bezpieczniejszą perspektywą dla właściciela auta.

Kompaktowa Kia czy może coś sportowego – jakie auto wybrać?

Jak myślisz, co musisz brać pod uwagę przy wyborze samochodu dla siebie i swojej rodziny? Przede wszystkim zależy to od liczby użytkowników auta. Jeśli masz dużą rodzinę, weź pod uwagę wielkość pojazdu – np. czy bagażnik jest odpowiednio duży, aby pomieścić rzeczy na wyjazd wakacyjny wszystkich osób? Jeśli masz małe dziecko, trzeba upewnić się, że siedzenia posiadają odpowiednie możliwości zamontowania fotelików samochodowych dla dzieci. Jeśli natomiast szukasz auta, które z założenia ma być drugim pojazdem w domu i służyć głównie do dojazdów do pracy, bądź poruszania się po mieście warto rozważyć mniejsze samochody. Powinny one być bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do jazdy w korkach komunikacyjnych itd.

Wybierając samochód warto też wybrać się najpierw na jazdę próbną. Wiele salonów oferuje taką możliwość, np. marka Kia. Dzięki temu będziesz mieć okazję przetestować auto i sprawdzić, czy podoba Ci się styl jego prowadzenia itd.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ekologię, zatem bierzmy pod uwagę także technologię wykonania samochodu. Możesz m.in. wybrać pojazd z napędem hybrydowym, który przyczynia się do ograniczenia wytwarzania szkodliwych dla środowiska substancji. Dzięki temu zadbasz też o naszą planetę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj