Blaszane wiaty i inne zabudowy cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Pomagają one skutecznie zabezpieczyć auta przed negatywnym działaniem zjawisk atmosferycznych. Przemawia za tym także kilka innych argumentów, a jednym z głównych jest cena. Jak jednak wybrać blaszak, by odpowiadał potrzebom? Dowiedz się z artykułu poniżej.

Znajdź sprawdzonego dostawcę

Kiedy decydujesz się wybrać garaż z blachy, powinieneś w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na dostawcę. Najlepiej stawiać na firmy z odpowiednim doświadczeniem w branży, a jednocześnie – sięgające po nowoczesne rozwiązania, gwarantujące najwyższą trwałość i estetykę wykonanych produktów. Zrób więc rozeznanie, a gdy już będziesz miał przekonanie co do konkretnej marki – pora przejść do detali.

Dobierz odpowiednią wielkość i liczbę stanowisk

Wybierając blaszak, określ jego wielkość względem swoich potrzeb. Powinna ona zależeć m.in. od tego, jak wiele przestrzeni gwarantuje Twoja działka. Jeśli dysponujesz niewielkim areałem – nie decyduj się na duże konstrukcje, gdyż istnieje ryzyko, że będą one budziły wrażenie przytłoczenia i zagracenia. Pamiętaj też, że przy ustawianiu takich zabudów trzeba zachować odpowiednią odległość od granicy działki.

Na gabaryty garażu wpływa także liczba stanowisk. Jeśli masz dwa auta – trzeba zapewnić im stosowną powierzchnię do parkowania. W sytuacji, gdy działka jest niewielka, potrzebne będą pewne kompromisy. Nie stawiaj przy tym na minimalne wymagane rozmiary, gdyż nie będziesz miał miejsca nie tyle np. na narzędzia, co na komfortowe manewrowanie przy samym wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu z blaszaka.

W przypadku, gdy dysponujesz dużą działką – rozważ postawienie większego obiektu, nawet jeśli masz tylko jedno auto. Garaż to w końcu miejsce, gdzie możesz oddać się swoim pasjom! Tam też często przechowuje się różne narzędzia i urządzenia.

Wybierz rodzaj zadaszenia i bramę

Wyróżnia się dwa rodzaje zadaszeń takich zabudów – jednospadową i dwuspadową. Pierwsza ma bardziej nowoczesny charakter i jest tańsza. Druga opcja natomiast wiąże się z większym kosztem, gdyż wymaga użycia kratownicy stabilizującej konstrukcję. Takie garaże blaszane jednak świetnie pasują do każdej aranżacji posesji.

Pamiętaj, by dobrać też odpowiednią bramę. W blaszakach są dwa powszechnie stosowane rodzaje – uchylne (podnoszone do góry) i tradycyjne – jedno- lub dwuskrzydłowe. Pierwsze z wymienionych są bardzo praktyczne i doskonale sprawdzają się tam, gdzie miejsce jest ograniczone. Drugie z kolei ułatwiają dostanie się do garażu np. wtedy, gdy chcesz wejść tylko po jakieś narzędzia. Jeśli natomiast stawiasz na konstrukcję dwustanowiskową – możesz połączyć oba rozwiązania – dwuskrzydłowe wrota w jednej połowie I bramę uchylną w drugiej.

Wybierz garaż, który odpowiada Twoim wymaganiom estetycznym

Blaszak musi być nie tylko funkcjonalny, ale i pasować do reszty posesji i elewacji domu. Dlatego, kupując go, pamiętaj o tym, jak ma być wykończony. Dzisiaj możliwości jest mnóstwo – od naturalnej barwy blachy, przez różne kolory, np. z palety RAL, po imitację drewna. Wybierz idealny garaż dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj