Choć pojęcie auto poleasingowe na pierwszy rzut oka może wzbudzać mieszane uczucia, w rzeczywistości warto z takiej okazji skorzystać, gdy chce się kupić auto zadbane i komfortowe. Takie samochody mogą mieć wiele plusów, a korzystna cena to tylko początek listy zalet! Oczywiście, jak zawsze w przypadku samochodów używanych, warto je kupić w zaufanym miejscu. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się jak dokonać mądrego zakupu.

Auto poleasingowe – na co zwrócić uwagę?

Wybierając auto poleasingowe warto sprawdzić, jakiego rodzaju przedsiębiorstwo brało auto w leasing i do jakich celów go wykorzystywało. Są zawody, które wykorzystują samochód jako wizytówkę, ale i takie, przy których auto jest tylko narzędziem codziennej pracy (np. przedstawiciel handlowy) i poziom zadbania o nie jest dużo niższy.

W tym pierwszym przypadku możemy liczyć na zaskakująco świetny stan pojazdu, dlatego konieczne jest zweryfikowanie przed zakupem tego, gdzie i w jakich celach auto było używane. Wówczas zyska się wiedzę co do stanu technicznego i poziomu eksploatacji poszczególnych elementów.

Wady i zalety auta poleasingowego

Jedną z kluczowych zalet, które posiada auto poleasingowe jest jego wiek. Większość umów leasingowych zawiera się na okres 3-4 lat. Jeśli auto było odpowiednio użytkowane, a właściciel dbał o serwis i naprawy, samochód powinien być w dobrym stanie technicznym. Auto poleasingowe, ze względu na specyfikę umowy, ma zagwarantowany dostęp do pełnej dokumentacji historii napraw. Dzięki temu potencjalny nabywca ma świadomość, w jakim stanie jest auto poleasingowe i czy warte jest swojej ceny – zwłaszcza że często jest ona bardzo korzystna.  Samochody te nadal mają gwarancję od producenta, co również jest istotne dla nabywcy, a co jest rzadkością w przypadku aut używanych.

Gdzie kupić najbezpieczniej?

Najczęściej auto poleasingowe można kupić od firm zajmujących się leasingiem, w salonach sprzedaży aut używanych przy autoryzowanych salonach lub w salonach firmowych. Są to miejsca, w których można znaleźć ciekawe oferty, ale mogą być znacznie ograniczone, jeśli chodzi o wybór modeli.

Jednakże najpopularniejsze są serwisy ogłoszeniowe lub aukcyjne, w których pojawiają się oferty sprzedaży. W tym przypadku wybór jest największy, dzięki czemu istnieje większe prawdopodobieństwo, że znajdzie się auto poleasingowe faktycznie dopasowane do potrzeb. Różnorodność aut na aukcjach jest ogromna i jeśli będziesz kierować się kryteriami, o których pisaliśmy powyżej, szansa na to, że znajdziesz samochód idealny, jest olbrzymia!

Mimo że auto poleasingowe jest dobrym rozwiązaniem, należy mieć na uwadze fakt, że jest to auto używane, dlatego należy postępować z nim tak, jak z każdym samochodem, który ma już swoją historię. Decyzja zakupowa powinna być podjęta po wykonaniu przeglądu u specjalisty oraz po przeprowadzeniu jazdy próbnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj