Każdy kierowca doskonale wie o tym, jak ważne jest odpowiednie oczyszczanie przedniej szyby, niezależnie od pory roku. Jednakże, zdecydowanie najważniejsze jest to zimą, kiedy na drodze leży błoto pośniegowe, sól, czy też inne osady, które kiedy znajdą się na przedniej szybie, mogą znacznie ograniczać nam widoczność. Dlatego też, niezmiernie ważne jest to aby posiadać odpowiednie wycieraczki samochodowe, dzięki którym będziemy mogli ją oczyścić. Jednakże, jak wybrać wycieczki najlepsze dla naszego samochodu?

Po jakim czasie musimy wymienić wycieraczki samochodowe?

Jak wynika ze wskazań producentów, pióra wycieraczek będą nam służyć od sześciu miesięcy do roku. Wydawać by się mogło, że to naprawdę bardzo krótko, ale niekiedy ta część wyposażenia samochodowego jest naprawdę intensywnie używana. Jak podają profesjonaliści, podczas jazdy na krótkiej trasie, przy intensywnych opadach deszczu, wycieraczki mogą robić nawet pół miliona ruchów. I właśnie w ten oto sposób, jedne wycieraczki mogą nam posłużyć na około tysiąc kilometrów, jeżeli będziemy jeździć w takich warunkach. Musimy jednocześnie pamiętać, że perspektywa czasowa używania wycieraczek samochodowych, która została ustalona przez producenta, ma jedynie charakter umowny. Zatem, może ona się zdecydowanie wydłużyć, jak również ulec znacznemu skróceniu. Wszystko jest zatem zależne od tego, jak bardzo eksploatowany jest samochód i w jakich warunkach jeździmy.

Jak powinniśmy wybrać wycieraczki samochodowe?

Wbrew pozorom wybór odpowiednich wycieraczek samochodowych, naprawdę nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim, kierowca musi wiedzieć, jakiej długości pióra są mu potrzebne. Trzeba wiedzieć, że jeżeli w naszym aucie mamy trzy wycieraczki, to najczęściej każda z nich ma inną długość. Jednakże nie musimy się martwić, ponieważ profesjonalne sklepy motoryzacyjne posiadają katalogi, na podstawie których można dobra odpowiednie części, które pasuje do danego modelu samochodu. Ponadto, musimy wiedzieć na jakiej technologii nam zależy. Na rynku mamy wycieraczki samochodowe proste, a więc bezprzegubowe, jak również klasyczne, a więc takie jakie mają stelaż. Wybór, zależny jest od potrzeb oraz oczekiwań kierowcy. Tańszą opcją spośród tych dwóch są wycieraczki ze stelażem. Jednakże zdecydowanie lepsze są wycieraczki bezprzegubowe, które dzięki płaskim piórom wycieraczek, są bardziej aerodynamiczne i lepiej przylegają do szyby. Ponadto, wycieraczki te nie rdzewieją i doskonale sprawdzą się, nawet wówczas kiedy bardzo mocno wieje wiatr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here